•  

  Dostalem od dgtmarket.com powiadomienie o zadaniu danych przez KAS. Tresc ponizej:
  `Szanowny Użytkowniku!

  W związku z otrzymanym przez nas od Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego żądaniem udostępnienia danych dotyczących osób korzystających z naszej platformy, czujemy się w obowiązku poinformować Cię o zakresie żądania, jak również kolejnych krokach, które zostaną podjęte przez Spółkę.

  Działając w oparciu o Ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej z 16 listopada 2016r. (Art. 45 ust. 1 i 3 oraz Art. 2 ust. 1 pkt 1, 2, 6, 8) Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zażądał dostarczenia w ciągu 7 dni danych dotyczących m.in.:
  - nazw użytkowników i przypisanych do nich danych osobowych
  - adresów e-mail, numerów kont bankowych i danych osobowych użytkowników niezweryfikowanych
  - historii wpłat i wypłat oraz adresów kryptowalut
  - historii transakcji użytkowników

  Obecnie żądanie analizowane jest pod względem zgodności z przepisami prawa. Nasz zespół pracuje nad odpowiedzią dla Naczelnika Urzędu.Odbiegając od kwestii czysto prawnych, wyznaczony termin dostarczenia danych w ciagu 7 dni, w postaci jakiej wymaga Urząd, jest dla nas fizycznie niemożliwe do wykonania, w związku z czym będziemy ubiegać się o wyznaczenie nowego, racjonalnego terminu realizacji żądania.

  Z wyrazami szacunku
  Zespół dgtmarket.com`

  Zrozumialem to tak, ze jeszcze nie przekazali zadnych danych. Dla mnie to akurat w kwestiach podatkowych nie jest problem, bo rozliczam swoje transakcje. Bardziej denerwuje mnie to, ze wcale nie mam ochoty, zeby KAS sobie 'analizowala' moje dane osobowe, transakcje, majac moj e-mail, numery kont bankowych i kryptowalut.

  Dane wyciekaja, a pozniej sie dziwic, ze przychodza reklamy srodkow zmniejszajacych penis ;-)

  #bitcoin #kryptowaluty