Wpis z mikrobloga

Rozebrałem chińską piłę spalinową, ale mechanik ze mnie hobbyturysta. Czy taki tłok jeszcze się nada? Wymienić tłok z pierścieniami i da radę? Jak dłużej postoi to trzeba się naszarpać, żeby zapaliła za ok 10 razem, czasem dłużej, ale pali, na moc nie narzekam, bo lepszego sprzętu nie użytkowałem XD. Wlot gaźnika też nieźle zawalony trocinami. Mimo wszystko chiński sprzęt marki 5200 pociął na tym tłoku i cylku kilkadziesiąt metrów drewna przez ostatnie 5 lat.

#mechanika #ogrod #pilaspalinowa
Pobierz 330CiA - Rozebrałem chińską piłę spalinową, ale mechanik ze mnie hobbyturysta. Czy ta...
źródło: comment_oqRKVKe5ZZmMOkY1Myym8vYwebQWpxkV.jpg
  • 7
@330CiA Tłok jak tłok, przytarty raczej nie jest tylko nagar się zrobił. Sprawdź gładź cylindra czy nie ma widocznych "zadrapań".Załóż nowe pierścienie, złóż wszystko. Jeśli słabo odpalała to może wina tzw. iskrownika? Sprawdź jak mocna jest iskra, wykręcając świecę, wkładając w fajkę i przykładając jej kawałek do np. żeberka cylindra. Potem szarpiesz i patrzysz. Jeśli iskra słaba to podmieniasz świeczkę, jeśli dalej to samo to iskrownik może mieć dość.
@330CiA: w moje ręce trafiła dwa tygodnie temu radziecka pilarka spalinowa ale uwaga...z silnikiem żarowym,pierwszy raz spotkałem się z czymś takim,z wydajnością było słabo,do przycinania gałęzi dobra ale gasła przy cięciu drewna do kominka,piła poszła na złom bo nie opłacała się naprawa.na obudowie był tylko napis CCCP 1972 zielona obudowa,łańcuch był taki jak w zwykłych pilarkach ale ten silnik