Wpis z mikrobloga

Cringe to taki stan w którym czujemy się zażenowani zachowaniem innej osoby, pomimo, że to w nas żaden sposób bezpośrednio nie dotyczy.


@vardum @bh933901: O to to właśnie, że jakby wstydzimy się za coś, tak jakbyśmy to my coś głupiego #!$%@? albo czyjeś zachowanie miało na nas jakiś wpływ (np. bliska nam osoba coś głupiego zrobiła i przyniosła nam wstyd), ale jednak tak nie jest, bo to zrobiła inna osoba, nie
@AgentGecko: : Tobie może nie odpowiadać, co nie zmienia faktu, że ma identyczne znaczenie. Embarassing to bardziej niezręczny, wprowadzający w zakłopotanie. Creepy znaczy przerażający, a creppy to odrażający, tak jak napisałem.

@vardum:

wg mnie cringe ma bardziej głębsze znaczenie. Cringe to taki stan w którym czujemy się zażenowani zachowaniem innej osoby, pomimo, że to w nas żaden sposób bezpośrednio nie dotyczy.


Zażenowanym można być zachowaniem innej osoby. "Zażenowanie" własnym zachowaniem
Creepy znaczy przerażający, a creppy to odrażający, tak jak napisałem.


@bh933901: Moim zdaniem jest różnica między odrażającym a przerażającym i to bardzo wyraźna, nie wiem jak możesz to zrównywać.
A po drugie, to chyba nie chciało Ci się przeczytać tego co podlinkowałem (a podobno są na wykopie ludzie, którzy książek nie czytają... XD). Creppy to połączenie creepy i crappy, więc jest to tylko połowicznie to samo co creepy:
Creppy = creepy
Moim zdaniem jest różnica między odrażającym a przerażającym i to bardzo wyraźna, nie wiem jak możesz to zrównywać.


@AgentGecko: I rozumiem, że "zrównywanie" wywnioskowałeś z cytatu, w którym wyraźnie wskazuję na znaczenie obu słów, a że nie jest ono takie samo, to implicite stwierdzam, że znaczenia te są różne?

A po drugie, to chyba nie chciało Ci się przeczytać tego co podlinkowałem (a podobno są na wykopie ludzie, którzy książek nie
I rozumiem, że "zrównywanie" wywnioskowałeś z cytatu, w którym wyraźnie wskazuję na znaczenie obu słów, a że nie jest ono takie samo, to implicite stwierdzam, że znaczenia te są różne?


@bh933901: Aaa, no to okej, bo zabrzmiało jakbyś szedł w zaparte i uważał to za to samo.

Przeczytałem, ale co z tego?


@bh933901: No to, że jest tam fajnie wyjaśnione, że słowo Creppy to jakby coś pomiędzy creepy i crappy,
@AgentGecko:

No to, że jest tam fajnie wyjaśnione, że słowo Creppy to jakby coś pomiędzy creepy i crappy, a słowo "odrażający" tego nie oddaje, brak w tym tego elementu crappy. Próbuj dalej.


W słowie "obrzydliwy" nie ma elementy crappy? XD

W dodatku wujek Google nie wypluwa żadnego legitnego słownika, który by to creppy przetłumaczył na polski, więc to "odrażający" to tylko Twój wybór, a nie ma na to żadnego potwierdzenia.


Podałem