Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz #henna #wlosy #kosmetyki

Hej Mirabelki. Mam włosy w kolorze pic rel.
Z różnic względem fotki - u nasady są ciemniejsze, końcówki są rozjaśnione słońcem. Chciałabym użyć henny, która dałaby maksymalnie naturalny efekt - czyli coś w stylu średniego brązu o chłodnym odcieniu. Niestety, średni brąz z Khadi ma odcień ciepły. Czy znacie jakąś mieszankę, dzięki której odżywiłabym i odświeżyła włosy w niemal niezauważalny sposób?
Pobierz
źródło: comment_XxEvr9kmeeSYnYofLKLPePQNmQevI4we.jpg
  • 7
@pytaks: też mam włosy w takim kolorze (naturalne) i chciałabym je ocieplić (może baaardzo delikatnie rozjaśnić) henną. Zastanawiam się czy cokolwiek nędzie widać na tak napigmentowanych włosach.
@pytaks: Tak. Mniej więcej raz w miesiącu kładę ją mamie na głowę. Mniej więcej własnie po tym czasie (no może trochę wcześniej, jakoś po 2-3 tygodniach) zaczyna być widać siwe włoski.
Używamy tej henny z rok i nie zauważyłam żeby mamie pogorszyła się kondycja włosa- więc to jest na pewno pozytyw :)
@Pomeranian: Myślę, że tak, aczkolwiek rozjaśnić pewnie będzie ciężko, o ile w ogóle się uda. Kiedyś chciałam po prostu wzmocnić włosy i z tego, co pamiętam, świetną alternatywą dla zwykłej henny była Cassia Khadi. Jest bezbarwna, ale zostawia na włosach ciepły poblask, dlatego zrezygnowałam z jej testowania. Dla mnie także średni brąz jest naturalnym kolorem, bardzo lubię ten odcień i generalnie nigdy się nie farbowałam. Niestety makabryczna ilość stresu w ostatnim
@pytaks nie wypowiem się co do efektów tej farby z venity, bo nie używałam, ale tak informacyjnie: z henną to to nie ma zbyt wiele wspólnego :P
Moja siostra ma podobny kolor i mamy w planach coś kombinować z henną, żeby jak najmniej na niego wpłynąć, jeśli coś by mi się udało, to mogę dać znać. Jak na razie przychodzi mi do głowy mieszanka ciemny brąz Sattva (podobno bardzo spoko) albo kombinowanie