Wpis z mikrobloga

Jakubiak w "Śniadaniu Polsat News" opowiedział się za powiązaniem wynagrodzenia dla posłów z wysokością płacy minimalnej. Zarzucił przy okazji partii Razem, że ta skopiowała ten pomysł z propozycji Kukiz'15. Później powtórzył to jeszcze w kolejnym wywiadzie. - Pragnę przypomnieć, że ja to mówię od miesiąca we wszystkich mediach. To typowa kradzież intelektualna, ale czego spodziewać się po socjalistach? - pytał poseł z ugrupowania Pawła Kukiza.

- Zarzucanie nam w tej sytuacji kradzieży intelektualnej jest po prostu bezczelne - stwierdził Adrian Zandberg, przekonując, że postulat od dawna znajduje się w programie jego partii. "Jakubiak mówi to "od miesiąca"? Zła wiadomość: my już w 2015 r. Cieszy nas, że pomysł zdobywa poparcie, ale prosimy skończyć z głupimi oskarżeniami" - czytamy we wpisie Razem na Twitterze. Partia przedstawiła też fragment programu wyborczego i grafiki z 2015 roku, na którym proponuje "ograniczenie wynagrodzenia poselskiego do trzykrotności płacy minimalnej".

Wieczorem Jakubiak, odpowiadając na tweet Razem, przeprosił za swoje słowa.


- Jeżeli to co pokazujecie jest prawdą, to gratuluję pomysłu. W każdym razie nie inspirowałem się Waszymi pomysłami tylko swoimi przemyśleniami. To rozwiązanie powinno być obligatoryjne i uniwersalne. Za pomówienie o kradzież intelektualną przepraszam - napisał poseł Kukiz'15.
http://www.rp.pl/Polityka/180409514-Jakubiak-oskarza-partie-Razem-o-kradziez-intelektualna-pozniej-przeprasza.html
#polityka #kukiz #razem #4konserwy #neuropa
  • 9
@BojWhucie: nie no bez zartow. Z tymi politykami wywodzacymi sie z tego spoleczenstwa Skandynawii tu nie bedzie. Pozwol im powiazac z minimalba to gosp. stanie tak ja w kosmos wywinduja. Jak juz to ze srednia mozna powiazac... czy bardziej po spolecznemu z mediana.
@L_Anarchiste: no ale #!$%@? troche trzeba miec gowno w glowie zeby pomyslec ze taki pomysl był po pierwsze autorstwa kukiz (mlodego ugrupowania), a jeszcze oskarzac innych o #!$%@? tego pomyslu bez sprawdzenia czy mieli go rowniez sami niezależnie.

Troche pokazuje ile oleju ma jakubiak xD
Jak dla mnie to posłowie powinni pracować za free, tylko zwrot za biura w których realnie pracują i się pojawiają. No i oczywiście zmniejszyć ich liczbę.