Wpis z mikrobloga

Mirasy - skoro ta Szwecja upada to dlaczego jest trzecim z kolei krajem UE , ktorego obywatelami stawali sie Polacy w 2016r (wg danych Eurostatu)? Chętniej Polacy staja sie tylko Niemcami i Brytyjczykami.
Ci ludzie nie czytaja Wypoku i nie wiedza jak jest w Szwecji czy jest jakas inna przyczyna?

Z Unii Europejskiej tylko Rumuna i Polska sa w pierwszej 30 panstw z ktorych obywatele otrzymuja paszporty innych krajow UE.

#neuropa #4konserwy #polityka #szwecja
  • 20
@szurszur: Może dlatego że zbudowana na dobrach naturalnych, kapitalizmie i wolnym rynku Szwecja nadal jest i jeszcze długo będzie znacznie bogatsza? To nie oznacza że nie upada - upada moralnie, w kwestiach bezpieczeństwa, kultury, własnej indywidualności i powoli gospodarczo też będzie wolniej się rozwijać niż by mogła. I to jest upadek... ale państwa naprawdę muszą #!$%@?ć dużo by upadły szybko (PiS się stara, ale ludzi zbyt jeszcze kombinują by te zmiany
@czeki21: niby łatwo niby nie, tutaj praca na biało itd to nie jest standard zwłaszcza w Polskich firmach. Tak samo już tak łatwo nie jest dostać na członka rodziny. Kolegi żona ma obywatelstwo, dzieci dostawy z automatu a on musiał się ubiegać i czekał ponad rok
@czeki21: No to łatwiej łatwiej, z tego co mówią starsi Polacy turaj to teraz jest dużo trudniej w porównaniu np do 5-10 lat wstecz. Rzeczywiście Dania ma trudniej :)
@PatologiiZew Bywam tez w duzych miastach. Fakt faktem ze ja jestem ten co buleczki wozi wiec po blokowiskach nie jezdze. Ale na ulicach czasem ich widać bo sa prawie jedynymi z nielicznych pieszych. Bycie pieszym jest tam chyba niemodne. Zeby tubylcy tak ogolnie w rozmowie jakies zale mieli tez nie słyszałem. Bardziej im prohibicja nie pasuje i z polskimi kierowcami chetnie prowadza skup zapasow alkoholu :-)
@kult_cwaniaka: W sensie, fakty to bełkot? W czym niby nie mam racji, skoro to zwykłe stwierdzenia oczywistości?
W sprawie bogactwa Szwecji - oczywistość.
W sprawie upadków państw - jasna sprawa, historia to pokazała dziesiątki razy.
Czy może że upadek moralny - to przyznaje sama władza Szwecji (w sensie nazywa to ubogaceniem, zniszczeniem tożsamości, wprowadzeniem szwecje w wielokulturowość, rozmycie itd - ja to nazywam zrobieniem gówna z własnej kultury). TO chyba jedyny