Wpis z mikrobloga

Tak sobie oglądam skrót Men City z FC Liverpool, i zastanawia mnie jedno - ilu jest w tych zespołach rodowitych Anglików? Taki ze mnie trochę niedzielny kibic, ale kiedyś to byli Shearer, Owen, Terry, Cole, Gerard, Lampard, Ferdinand czy Rooney... Teraz już ich nie ma... W ogóle ilu gra tam Europejczyków? Odnoszę wrażenie, że niewielu.
#mecz
  • 9
@Man0lo: Premier League to głównie piłkarze z zagranicy. Głównie z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Tam są duże pieniądze i klubów z Premier League nie stać żeby ogrywać rodaków ze szkółek. Dlatego drużyna Angielska jest taka beznadziejna, bo na każdego młodego Anglika w walce o miejsce przypada 3 silnych, zdrowych murzynów z Afryki
@Man0lo: W Liverpoolu jak na zespół z czołówki ligi jest naprawdę dużo angielskich piłkarzy grających lub ocierających się o pierwszy skład. Alexander-Arnold, Clyne, Robertson (Szkot, ale wyspiarz), Ox, Henderson, Gomez, Milner, Lallana, Solanke
@Man0lo: tylko 7 graczy na 22 było spoza Europy. A jeśli doliczyć ławki rezerwowych, to 9. Graczy angielskich też jest trochę, bo tak jak w każdej lidze są przepisy, które narzucają daną ilość wychowanków zarejestrowanych w składzie

@vardum: nie do końca. Szkółki jako takie istnieją, ale są to głównie w słabszych zespołach. Najsilniejsze drużyny z Premier League kładą jednak duży nacisk na scouting, nie tylko w Angli, ze względu na
@Veigar: @000loki: @mydlina: ok Panowie, zgadzam się z Wami. Może nie do końca sprecyzowałem swoją myśl ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzi mi o to, że wśród czołowych zawodników topowych drużyn, próżno szukać takich zawodników których wymieniłem wcześniej. A szkoda. Bo mimo iż zawsze jako reprezentacja mieliśmy kompleks Anglików, ja im zawsze kibicowalem - jeśli nie grali z nami bezpośrednio oczywiście.
Dziś słysząc komentatora nie widząc
@Man0lo: Bo tak naprawdę na ten moment jest czterech piłkarzy z Anglii o których można napisać, że załapaliby się do kadry każdego zespołu na świecie, nawet nie to że graliby w pierwszym składzie - Kane, Alli, Sterling, Rashford, porównując to z tym co było 10, 20, 30 lat temu jeśli chodzi o całą generację piłkarzy to jest to koszmarny zjazd, paradoksalnie wcale nie znaczy to że jako Reprezentacja osiągną mniej niż