Wpis z mikrobloga

Obejrzałem wczoraj nowy materiał wyborczej o Burym. Prowadzący dziennikarz zaprosił do studia kilku historyków i pod koniec zadaje pytanie:

Dlaczego narodowcy dzisiaj wielbią Burego?


Na to odpowiada "ekspert":

Bo w przyszłości chcą zrobić z Białorusinami to samo co on.

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ale bym se takiego Białorusina zabił( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Jedyną nową rzeczą o której się z tego materiału dowiedziałem, jest fakt że Bury był przeciwnikiem narodowców i kilka razy z dość wątpliwych powodów kazał ich wychłostać. Widzicie #obywatelerp on już wtedy walczył z faszyzmem( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #4konserwy #neuropa #tysiacurojenniezaleznychmediow #bekazlewactwa #wyborcza #antyneuropa
RYSZKRE8888 - Obejrzałem wczoraj nowy materiał wyborczej o Burym. Prowadzący dziennik...

źródło: comment_paAzt5bJs9jcxT4QK8EFpSFlWggSK7e7.jpg

Pobierz
  • 7
@patool

Ale czy mój wpis był o tym że Bury jest święty?

Napisałem tylko o tym że wymysły ekspertów z lewicowych mediów o tym że dzisiaj chcemy morodwać Białorusinów są kompletnym debilizmem.
@patool

Nie chcę znowu też brnąć w dyskusji natomiast zobacz że Bury nie morodwał nikogo ze względu na narodowość i wyznanie. Zobacz że jego zastępcą był Mikołaj Kuroczkin "Leśny"(prawosławny) a dowódcą jednego plutonu Włodzimierz Jurasow "Wiarus"(też prawosławny.

PS sąd polski w 95 roku zrehabilitował Burego. To na co dzisiaj wszyscy jego przeciwnicy się powołują to tylko opinia prokuratorska.
@RYSZKRE8888: To nie brnij. UPA też elegancko da się zniuansować, kwestia tylko giętkości umysłu. A Bandery to nawet nie było na Wołyniu podczas rzezi, więc o co tyle krzyku? I tak właśnie argumentują niektórzy na Ukrainie.
Myślałem tylko, że jednak mamy wyższe standardy i nie potrzebujemy takich "bohaterów" bo mamy takich prawdziwych i jesteśmy na tyle dojrzali, żeby umieć odróżnić jednych od drugich. Inaczej może być ciężko wytłumaczyć drugiej stronie o
@patool


nie brnij. UPA też elegancko da się zniuansować, kwestia tylko giętkości umysłu. A Bandery to nawet nie było na Wołyniu podczas rzezi, więc o co tyle krzyku?

Szczerze to też nie rozumiem tego utożsamiania Bandery z Wołyniem.

IPN wypowiedział się na jego temat dość jednoznacznie:


Ściślej mówiac to nie ipn tylko jeden prokurator białostockiego ipn.

Warto wg mnie poczytać jednak inne książki i źródła niż tylko opinię prokuratorską. Ja wyciągnąlem o