Wpis z mikrobloga

#szosa #rower
Kurna dałem rower do wyregulowania a przerzutki działają żeby nie powiedzieć brzydko to źle.
Działają wszystkie ogólnie, ale na tylnej zębatce na sorze na 6-8 biegu jadąc przerzuca mi na wyższą albo niższą zębatkę... co bardzo utrudnia, bo to w sumie najprzyjemniejsze przełożenie xD

Teraz nie dam do serwisu, bo zamknięte.
Próbowałem podkręcić naprężenie linki tylnej przerzutki, ale jak już dobrze chodzi na tym 6-8 to nie wrzuca z 1 na 2, albo z 9 na 8 xd

Tych śrubek R i L nie będę chyba ruszać bo jak mówiłem przełożenie 1-1 i 3-8 działają dobrze.
  • 15
@pshemson: Mam to samo od jakiegoś czasu, kręć śrubą baryłkową, sprawdzaj co ćwierć obrotu. W końcu znajdziesz taką pozycję na której i 1 i ostatnia zębatka będzie dobrze chodzić z łańcuchem. U mnie podejrzenie pada już tylko na luz na przerzutce, kable i linki wymienione, koła, kaseta, łańcuch. Nie ma już innej opcji (chyba że jeszcze manetka).
@pshemson: Wg mnie to hak jest krzywy, wyobraź sobie że hak a co za tym idzie wózek przerzutki jest pod kątem względem płaszczyzny łańcucha. Wtedy skok/przesunięcie przerzutki między biegami mimo że jest prawidłowy w płaszczyźnie wózka to w płaszczyźnie łańcucha jest zbyt małe i na jednym z końców kasety (wysokim lub niskim zależy jak ustawisz) go brakuje żeby skutecznie przesunąć łańcuch.

Zrozumiałe?

Gx
@Jarython: aaa, ok, nie do do decathlonu mam kawałek (jakieś 20km) a do rowerowego z 300 m xd

mogę poczekać do poniedziałku, a jutro fajna pogoda, kurna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

a dziś myślałem, ze coś lepiej ustawiłem to w pewnym miejscu mi łańcuch prawie spadł i miałęm ochotę wywalić rower do rowu xd
@pshemson: Najpierw to warto obejrzeć czy problem występuje tam gdzie mówię, a potem można hak odgiąć jeśli jest stalowy, aluminiowy musisz wymienić bo pęka przy prostowaniu na zimno a na gorąco to raczej do fachowców.
Płaszczyznę wózka sprawdzasz na oko albo zdejmujesz koło i przerzutkę, wkładasz w widelec śrubę długą grubości osi lekko skręcasz, w otwór haka wkładasz drugą długa śrubę (albo ośkę koła) dokręcasz dokładnie do płaszczyzny haka i patrzysz