Wpis z mikrobloga

Tak w głośnym ostatnimi czasy temacie #rafalala którym prężnie i z wypiekami na twarzy zajmuje się niezawodne #csiwykop
Może powiem coś, co się większości nie spodoba, ale podejrzewam że identycznie zareagowałby każdy z nas (no, może poza tą kawą, ja kawy nie pije akurat, w innym przypadku myślę że po prostu byłoby komuś szkoda, TYLKO TEGO OBLANIA GÓWNIARY W CAŁEJ SPRAWIE NIE POJMUJE I TO MI SIĘ NIE PODOBA, ALE UWAŻAM ŻE ZASŁUŻYŁA PRZYNAJMNIEJ NA KONTROLNEGO LIŚCIA)

Ale do brzegu: pod postem Niny, napisałam co myślę, czyli w sumie to samo, co wam wyżej
Obce typki o wyglądzie byłych, albo nawet i obecnych skazańców, wypisują do mnie wiadomości, w których "niech twoja matka zdycha na raka", albo "mam nadzieje że tobie ktoś obije morde za chwalenie bicia niewinnych dzieci", to najłagodniejsze, znajdują się też "psychologiczne sebki", które piszą do mnie: "to tak, jakbyś szła z kubkiem i go upuściła, a jakieś dziecko zaczęło się śmiać... czy wtedy też pobiłabyś to dziecko?", bo jak wiadomo, wyśmiewanie transseksualistki która i tak została nieźle pokopana przez życie tym że nią jest, to to samo, co śmianie się z czyjejś niezdarności (co też nie jest zbyt miłe)
Śmieszy mnie ta nagonka, dlaczego nikt nie spojrzał od drugiej strony? Problem prześladowania, wyśmiewania, czy innych "żartów" jest wśród dzieci w Polsce i ogólnie na świecie wręcz przeogromny. Skoro bachor potrafił śmiać się bez żadnej krępacji z osoby dorosłej, skąd możemy wiedzieć, czy nie robi tego codziennie we własnej szkole, własnym kolegom i koleżankom? Skoro rzekomo śmieszył ją "strój" rafalali, na pewno też śmieszyć ją mogą "stroje" uczniów ze szkoły, bo jak wiadomo, nie każdy biega w najlepszych - o tym nikt nie myśli? Że może słusznie, że ktoś utarł jej nosa, przyparł do muru i zwyczajnie #!$%@?ł?
Uważam, że spotkała ją najłagodniejsza z możliwych "kar" za swoje zachowanie
Nie toleruje przemocy i generalnie się nią brzydzę, ale jakby mój dzieciak wrócił do domu mówiąc "zostałam oblana kawą przez transseksualistkę, za wyśmiewanie jej", to bym nie dość, że dała w mordę za to, że dała się oblać kawą komuś, kto jest jechany w każdy możliwy sposób w każdym możliwym miejscu w internecie a do tego jeszcze w realu, to jeszcze bym poprawiła - bo co to w ogóle ma być, z jakiej racji w ogóle ktoś śmie się się z kogokolwiek wyśmiewać?
Dla mnie wisieńką na torcie było obserwowanie przeprosin i plątania się tej żałosnej dziewczynki i tego jak #!$%@? w podskokach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@durszlaczek: Tak jak ona/on (Rafalala) zareagowałby tylko prymityw. Ludzie wychowani i mający odrobinę Rozumu i Godności Człowieka nigdy nie odezwaliby się takimi słowami do trzynastolatki, ani do innego człowieka, niezależnie od wieku, orientacji, narodowości, wyznania. Trzeba mieć nieźle nasrane w głowie, żeby tak się zachować. Patologia, mentalnie nie różnisz się niczym do Rafatusa.
@durszlaczek: Problem polega na tym, że 'śmianie się' nie zostało w żaden sposób udokumentowane. Widzimy tylko, jak autor(ka) nagrania podchodzi do tej dziewczyny i nie szczędząc wyzwisk zaczyna się jej czepiać. Przeprosiny i plątanie się też można interpretować na wiele sposobów. Dla mnie mógł to być chociażby efekt szoku i przerażenia (fakt, że ktoś podchodzi z mordą, szarpie cię i oblewa kawą, może chyba wywołać dyskomfort, a nawet trochę stresu). Nie