Wpis z mikrobloga

2 198 - 1 = 2 197

Tytuł: Gniew
Autor: Zygmunt Miłoszewski
Gatunek: thriller
★★★★★★★

25 listopada 2013 prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet. Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.

Oczywiście serię z Szackim zacząłem od dupy strony czyli od ostatniej części xd Ale za bardzo się podjarałem jak jeden Mirosław mi polecił tę książkę i po prostu nie zwróciłem uwagi czy to jakiś tom z serii czy nie... No trudno, teraz zabieram się za "Ziarno prawdy" :P

Powiem tak - bardzo fajnie się czytało. Objętość i czcionka dają początkowo mylne wrażenie że trochę trzeba będzie brnąć ale nic bardziej mylnego. Bardzo szybko się czyta, nie ma zbędnego rozwlekania książki ani wątków. Postaci są ciekawe i naturalne. Jedyny zarzut z mojej strony to zakończenie pozostawia lekki niedosyt.

Jak ktoś szuka fajnego mózgotrzepa na wieczór to polecam tego autora :P

PS. Wiecie że w granicach miasta Olsztyn jest aż 11 jezior? #pdk

#bookmeter
SunnO - 2 198 - 1 = 2 197

Tytuł: Gniew
Autor: Zygmunt Miłoszewski
Gatunek: thril...

źródło: comment_pNEwamH7Lhbm28AB2IAQywfhDUpW2LZo.jpg

Pobierz
  • 7
@SunnO: "Ziarno Prawdy" najbardziej mi się podobało z całej trylogii, po tym jak zacząłeś czytać od dupy strony pierwsza część "Uwikłanie" trochę cię rozczaruje bo jest najsłabsza moim zdaniem
@diabeu255: tak to już jest kiedy się nie patrzy co się robi. Jak byłem po książki to nie było ani "Ziarna Prawdy" ani "Uwikłania" więc wziąłem "Gniew", a w tym szale nie wpadłem na to żeby sprawdzić od czego trzeba zacząć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chyba poczekam do jutra, bo jutro odbiorę "Uwikłanie" i wtedy wrócę do poprawnej kolejności.
@SunnO: Przez całą książkę miałam ubaw z tych 11 jezior :)
We wszystkich trzech tomach zakończenie lekko mnie rozczarowało, książki dobrze się czyta, wciągają, ale na koniec jakby autorowi weny zabrakło.
@SunnO: On chyba ma taki styl, zakończenia mnie zirytowały też w innych jego książkach, nie tylko w serii z Szackim. To porównanie z limitem stron to dokladnie to o czym myślałam kończąc każda z jego książek :)
Oczywiście serię z Szackim zacząłem od dupy strony czyli od ostatniej części xd


@SunnO: To tak jak ja! xD Ale pozostałe części wydają się gorsze od Gniewu co jest trochę rozczarowujące.