Wpis z mikrobloga

#xiaomi
Mirki, po zaktualizowaniu xiaomi redmi note 3pro i ponownym uruchomieniu telefon wisi od 20 minut, na ekranie widac tylko logo MI i te ładowanie ... nad napisem android

Ktoś podpowie co z tym zrobić by telefon się normalnie uruchomił?
  • 15
@nikodemus siedzisz na dev czy official? Może trzeba będzie pobrać updated na nowo i wgrać, ewentualnie mi flash ? Też kiedyś długo czekałem aż w końcu zaskoczył. Nie wiem jak ostatnie updatey bo nie siedzę już na miui od grudnia.
@PurpleHaze: @ar3k: ok, póki co poczekam, obejrze odcinek serialu i zobaczymy czy przeskoczy, niby te kropki migają więc myśli, ale czy coś wymyśli...

@Orjon_MIUI: w razie gdyby czekanie nie pomogło wszystkie 3 przyciski czyli vol+ vol- i power? jestem laikiem w tym temacie :D nie wiem nawet co to TWRP
@nikodemus: tak jest. TWRP to takie coś za pomocą czego można zainstalować soft, zrobić jego kopię, wyczyścić partycje etc. skoro masz xiaomi.eu to na prawie stówę masz TWRP ;-) Sądzę że albo nie udało mu się zaktualizować z powodu uszkodzonej paczki albo coś innego jest tego przyczyną. Najlepiej ściągać ręcznie jeśli korzystałeś z OTA.
@nikodemus: aha, ok, czyli nie masz TWRP ;P trzeba je zainstalować. Jeśli na 100% miałeś xiaomi.eu to masz też odblokowany bootloader. Musimy zainstalować TWRP. Uruchom telefon w trybie fastboot (vol- i power) i podepnij pod kompa. Musisz zainstalować na kompie narzędzie, które posłuży do instalacji tego TWRP i odpowiadać będzie za komunikację z telefonem w tym trybie - Minimal ADB and Fastboot: https://androidfilehost.com/?fid=673956719939827108 - potem po instalacji odpalasz skrót z pulpitu
@Orjon_MIUI niekoniecznie ma odblokowany bt. Skoro miał xiaomi.eu bez twrp to możliwe że miał wgrany przy "odblokowanym" a aktualizacja go zablokowała. Miałem to samo. Musiałem wgrać najpierw globala, potem xiaomi.eu