Wpis z mikrobloga

Drogie wykopki, szukam pomysłu na prezentacje z obszaru #security #bezpieczenstwo #hacking i tematy pokrewne. Celem jest wykorzystanie mojej skromnej wiedzy i chęci spróbowania bycia prelegentem, na razie w domowym zaciszu i zobaczymy jak to wyjdzie a potem pomyślimy o czymś więcej. Drugim powodem dla którego to robię to poszerzenia wiedzy z tego zakresu bo jest to dla mnie tak jakby hobby i bardzo lubię przyswajać sobie wiedze z tego obszaru.

Propozycję tematów którymi bylibyście zainteresowani lub problemów które są dla was nie jasne można umieszczać w komentarzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputer #it # informatyka #hackingnews
  • 5
  • Odpowiedz
@buntuubuntu: Takie są najlepsze jednak omówienie jakiegoś zagadnienia też może być ciekawe i mozna tam wpleść kilka róznych przypadków.

Prezentacje na konkretnym przypadku (jednym) bardziej nakreślają historię i "jak wpadł" lub co poszło nie tak a fatycznej wiedzy jest tam mniej.
  • Odpowiedz
@mmzf: Możesz wziąć mój stary temat pracy magisterskiej: "Kryptoanaliza różnicowa szyfru Advanced Encryption Standard". ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) W 1000 slajdów się zmieścisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mmzf
1. Widownia. Pomyśl o tym do kogo bedziesz mówił i co byloby dla tych osob wartościowe. 2. Nie przesadzaj z tekstem na slajdach. Hasłowo wymienione punktu dadzą Ci wiecej swobody podcxas prezentacji. Dodatkowy bonus to prezentacja nie zestarzeje sie w miesiac. 3.Pamietaj ze prezentacja to ..... surprise.... prezentacja! Bardzo często autorzy spędzają 95% czasu na slajdach i merytorycznych detalach a tylko 5% na aspekcie prezentacji (co mowic, w jakiej kolejności, co
  • Odpowiedz