Wpis z mikrobloga

@Gent: Tylko na programie ręcznym, w 30°C lub 40°C jeśli metka zezwala. Wszystkie ochraniacze mają być wyjęte, wszystkie zamki zapięte, to samo z guzikami. Wszystkie paski poluzowane, wszystkie warstwy wypięte. Pierz w płynie do tego przeznaczonym, płucz w impregnacie do odzieży turystycznej, nie wiruj, susz pierwszą dobę na leżąco, potem, jak już ocieknie większość wody, to możesz wieszać. No i wszystko powyjmuj z kieszeni.
@Gent: Ja wrzuciłem na pranie codzienne bez wirowania, temperatura 30 stopni i detergent do odzieży z membranami. Wszystkie protektory wypiąłem.
Po zakończeniu procesu prania wyniosłem na balkon - ociekała i schła ~5 godzin i jest teraz czysta i pachnąca.
@kinollos: XD
@Gent: Ja swoją ustawiłem na pranie delikatne 30°C (bez wirowania) podpinkę wrzuciłem luzem, oczywiście wyjąłem ochraniacze z kurtki, po wypraniu od razu na sznur wszystko ok
@Gent: jeśli mocno zabrudzona to przetrzyj klilka razy środkiem do tekstyliów w tych miejscach, dodatkowo podczas prawnia wyłączałem pralke kilkakrotnie aby kurtka namokła, bo pranie ręczne w pralce to zazwyczaj 30-40 min to za mało IMO.