Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe

Czy możecie polecić jakiś dobry router, który mógłbym podłączyć do Orange Funbox 3.0 (niestety nie ma trybu bridge) i uzyskać sensowne transfery po wi-fi? Mój budżetowy TP-LINK z Gargoyle wyciąga mi teraz 60Mb/s (na kablu pełne 300Mb/s).

Pytanie nr 2: podejrzewam, że w związku z brakiem trybu bridge nie ma szansy na wyeliminowanie reklam na wszystkich podłączonych urządzeniach rozwiązaniem w stylu Pi-Hole? Jakieś alternatywy? Szczególnie zależy mi na pozbyciu się reklam z androidów bez roota (tych w aplikacjach).
  • 6
@stg44: na 5 GHz 74Mb/s, 2.4 GHz 60.5Mb/s. Karta w laptopie to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260, może po niej nie ma się po prostu co więcej spodziewać?
@OrangeEkspert: Niestety modem jest tak zainstalowany, że zasięg WiFi jest mocno stłumiony. Nie chce spawać światłowodu i przenosić go w inne miejsce. Puki co nie wszystkie moje urządzenia obsługują 5 GHz. Czytałem na nasz.orange, że część osób przechodzi na ONT + FB 2.0 żeby docelowo przejść na własny modem ale wolałbym tego uniknąć. Liczę, ze w kolejnym updacie uda Wam się dodać tryb bridge.