Wpis z mikrobloga

Miraski mam problem :/ moje długie skarpety w których jeżdżę i w zasadzie jedyne takie, które nie są stopkami, są grube i dosyć luźne na stopie. Na początku jest idealnie, nóżka leży super, liner skarpeta i stopa tworzą jedność. Lecz po 20 minutach jak stopa się spoci to skarpeta robi się luźna i zaczyna się przemieszczać i ocierać :/. Ktoś mi polecić jakiś skarpety kupić? Patrzyłem w google na skarpety dla rolakarzy, ale jak widzę cenę 70-160 za parę to podziękuję xD jakieś rady? Ogólnie moje wszystkie dlugie skarpety są w stylu robocze albo luźne sportowe jakby frote

#rolki
  • 19
@Wi3rzbek: Ja mam jakieś Reeboka bambusowe (cokolwiek to oznacza). Siostra mi przysłała z Anglii, ale to tylko skarpety, więc są pewnie wszędzie.
One muszą mieć jakieś plastiki w sobie, bo są dość elastyczne. Noga potrafi się spocić, ale nic się nie przesuwa, nie mam żadnych obtarć i bąbli z wodą (co zdarzało się dawniej w jakichś przypadkowych skarpetach).
Co do frote to miałem też jakieś Wilson. To już chyba gorzej byłoby
Jaką masz rolkę, powiedziałbym, że to może nie być wina luźnych skarpet tylko materiału, ponieważ jeździłem w mega luźnych skarpetach, które były już rozciągnięte do granic możliwości, nawet zakładałem dwie grube luźne skarpety i było ok, ale pamiętam jakąś skarpetę, gdzie dosłownie komfort jazdy był tragiczny, bo skarpetka robiła się jakaś taka śliska nieprzyjemnie i nie dość, że sprawiało to dyskomfort, to właśnie jeździłem w rolce.
Tutaj masz sklep rolkowy i mają
A jak Twoje kostki, nie cierpią? To ogólnie skorupa ich jest mocno zbita razem z linerem. Ja mam czarną skarpetkę "Rollerblade - Performance Socks - Black/Silver" tylko do rolki, która jest bezlinerowa i tam ogólnie rolka dociska mocno całościowo, natomiast w skorupie jest więcej miejsce, gdzie tego luzu jest więcej w pewnych punktach i lepsza jest grubsza skarpeta, więc ta mogłaby być za cienka, bo jest mocno cienka. Brałbym chyba tą szarą,
Forrest_Gump - A jak Twoje kostki, nie cierpią? To ogólnie skorupa ich jest mocno zbi...

źródło: comment_6v2f9qybIJEgh4GeBGT7IqA2g6kjeqEB.jpg

Pobierz
@Forrest_Gump kostki spoko, nie cisną mnie tam. Hmm 29zl jest do przełknięcia, bo takich 70zl za parę to nigdy nie kupię :P mam rozmiar 45 i nie widzę takich tam :/ będę musiał zapytać w sklepie, bo mają rozmiar s/m i m/l, a nie wiem które to 45, aczkolwiek myślę że m/l ;)
@Wi3rzbek: ale Powiem Tobie, że możesz ogólnie popróbować ze skarpetami bawełnianymi, które masz już w domu, mieszkam w Warszawie i obracam się w licznym towarzystwie rolkowym cały czas i ogólnie jeździ się też w tym co się ma :p. Ja poprostu jak spróbowałem jednych skarpet co miałem i mi nie pasowały to w nich nie jeździłem, spróbowałem innych i były git. Grunt, by były na tyle długie, by sięgały za rolkę