Wpis z mikrobloga

Czy pracując B2B w miejscu swojego pracodawcy (klienta) mogę odliczać koszty prowadzenia biura w swoim domu (wydzielony pokój) i generować koszty chociaż fizycznie pracuje u klienta? Czy nie ma to znaczenia? W końcu mogę też od czasu do czasu popracować u siebie. #b2b #firma #programista15k
  • 7
@ethics Jeśli co najmniej nikt nie będzie wiedział że w tym biurze nic nie robisz, to biuro jest jakby pełnoprawnym miejsce pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fegwegw: oficjalne wydzielenie tego pokoju i procentowo opłaty za ogrzewanie, prąd, internet. Mam jeszcze kredyt hipoteczny więc być może z niego też jakiś procent. No i wszystko co potrzebne w takim biurze.
@ethics: generalna zasada jest taka, że w koszty możesz wrzucić wszystko (poza kosztami bezpośrednio wymienionymi w ustawie), o ile udowodnisz, że poniesienie tego kosztu miało na celu uzyskanie lub utrzymanie przychodu.

Na pytanie czy te koszty faktycznie mają to na celu musisz odpowiedzieć sobie sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ethics: Ale musisz mieć zarejestrowaną firmę na ten adres i ze względu na rozliczanie kosztów będziesz raczej musiał zapłacić wyższy podatek od nieruchomości (za ten pokój). Pytanie, czy Ci się opłaci sumarycznie :)
@ethics: i nie masz nic innego w tym pokoju? Łóżka do spania, szafy z ubraniami itp.? Ja wydzielam 15% z mieszkania po prostu, tyle ile mniej więcej zajmuje mi biurko i krzesło. Nie ma to większego znaczenia czy pracujesz zawsze u klienta czy nie. Nic w domu nie robisz co powoduje utrzymanie dochodu? Nie wchodzisz nigdy zdalnie? Nie szkolisz się? Nie szukasz nowych kontraktorów? Co do hipotecznego - możesz wrzucić %