Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Niedługo będę zmieniał auto i czas zacząć się za czymś rozglądać. Szukam sedana do 20/25k. Chciałbym, żeby nie był zbytnio popularny. Co do wymagań to auto może być w jakiejś uboższej wersji (mi to nie będzie przeszkadzało).
Moje wymagania: mocny silnik (od 2 do 3l pojemności), żeby eksploatacja nie była jakoś bardzo droga, najlepiej silnik benzynowy, który dobrze bedzie znosil podtlenek el pi dżi.
Zastanawiam się nad: volvo s40II 2,5l, s60 I, ale troche mi sie nie podoba, wiec nie, vectra c po lifcie 2.0t lub 2.8t v6, saab 9.3, bmw e46(3l)- ale to musiałby być naprawdę fajny egzemplarz, wiec raczej w ogole bym ich nie bral pod uwage. Na jakie jeszcze auta mógłbym zwrócić uwagę? Octavie I mi się nie podobają, passeratti b6 2.0t niby spoko, ale zbyt czesto sie go widuje
  • 13
@ChoNoTu: volvo albo saab wg mnie. znajomy ma tego 9-3 170KM i jako tako się odpycha, a i w środku całkiem ok. W tej cenie łapałaby się też alfa 159, ale benzyniaki odpadają, bo albo słaby, albo nie do gazu, no chyba ze 1,9jtd 150KM, bo 2,4 niestety nie jest zbyt ekonomiczny (odczuwam przesiadkę z 2.0 lpg xD)

vectry spoko, ale 2,8 raczej nie ma wiele wspolnego z ekonomią. no i
@Karton12: domyslam sie :D, generalnie starsze samochody mnie nie interesują, chociaż te za którymi się rozglądam mają już ponad 10l. Swoją drogą jak słyszę, że samochód jest z 2010r to wydaje się jakby był prawie nowy z salonu, a tu już ma 8 lat xD
@maloj: Też kiedyś myślałem że to nowe Tipo to super auto w tej cenie. Gówno prawda. Kupiliśmy do firmy Tipo SW 1.4 t LPG . Drugie auto Seat Leon 1.2 TSI. Leon był tańszy ale nie ma LPG . W Tipo tandetne plastiki, głośny. Zawieszenie miękkie i źle wybiera nierówności. Skrzynia haczy i coś słychać że szumi. Więc nie rozumiem skąd taki zachwyt nad Fiatem. Jak braliśmy Leona to Tipo podobnie