Wpis z mikrobloga

HUŁEJWEJ P20 PRO WIDEORECNZJA
iphone x i pixel 2 xl owner here.
Bawiłem się jeden dzień Huaweiem P20 Pro i ten telefon ma tyle samo zalet co problemów.
wykonanie in plus choć ta broda na dole nie jest nikomu potrzebna, przestrzeń wokoło skanera lini papilarnych totalnie zmarnowana, nie mająca żadnych funkcji (mogli już tam wsadzić przyciski nawigacyjne jak stare samsungi miały). Telefon z tego powodu ma zachwiane proporcje.
Tryb full screen jest mniejszy ponieważ zakola są blokowane. Robić aspekt 2:1 ale z niego nie korzystać, ok.
Appki są w dużej czesci na notcha na androidzie zle napisane lub nie napisane wcale jeszcze. Być może z czasem to poprawią. Skalowanie jest narazie takie że jeżeli sobie ręcznie nie ustawisz notcha jako czesc top baru to przestrzeń obniża się 2krotnie.
#!$%@? AI W APARACIE. Tyle ile K i Ch. wysłałem w kierunku tego aparatu to olaboga.
AI tak podbija ci kolory i ostrość że to zdjęcie nie nadaje się do jakiejkolwiek już obróbki dalszej. Nawet w pasywnym trybie ostrość jest tak pchana na max, że zaczyna pojawiać się pixeloza na krawędziach elementów. Muszą coś z tym zrobić bo to jest naprawde uprzykrzające.
Zoom 3x 5x a nawet 10x robi wrażenie, serio.
40mpx matryca robi robote, dzieki sztuczkom z tym zwiazanym mozna miec dobry zoom w dobrej jakosci.
Telefon absolutnie nie nadajacy sie do krecenia video. 4k bez OIS i EIS jest jak taniec na galarecie i rozwiazania ktore dzialaja w aparacie z fotografią, z filmem absolutnie nie. Jakość filmów jest na poziomie Xiaomi Mi Note.
Nagrywany dźwięk w trakcie filmowania jest jakby puszczony przez garnek. Wyobraźcie sobie piosenke którą macie 320kb/s a nagle przechodzi ona przez amplifier który zamiast zwiekszac zmniejsza jakosc dzwieku nagrywanego do 10kb/s - TRAGEDIA.
Zdjęcia w nocy są ok choć to też kwestia chybił-trafił.
Bokeh jest nieco za mocne dla mnie. Wygląda sztucznie, bokeh w Pixelu jest bezsprzecznie najlepsze.
Ekran jest ok, ale mięknie przy amoledzie samsunga czy iphone x.

Procesor KIRIN to też jest raczej xD. Ja rozumiem że Huawei chce miec swoj sprzet ale Mediateki i Kiriny mają swoją półkę w szeregu, telefony z tymi podzespołami stanieją w 2 miesiące o conajmniej 30-40%
Spotka go to samo co LG G6 który wypuscił w 2017 telefon NOWY technologicznie z specyfikacją z 2016r. Rezulat? po 3 miesiacach kosztował połowe swojej ceny poczatkowej.

Huawei to świetny telefon dla Instagramowiczów - strzel i wstaw tutaj kompletna zgoda.
Wideo dobrego tym nie nakręcisz, szczegolnie ruchomych elementów oraz w ruchu.
Night mode jest ciekawy ale potrzeba mu troche razy by machnąć jedno dobre zdjęcie. (technologia wykonywania kilku zdjęć które składane są razem i wychodzi jedno dobrej jakosci HDR) coś jak zdjęcia AEB robione na różnej ekspozycji.

Telefon jest dobrze wyważony, robi podobne wrażenie do iPhone X w tej kwestii. Bateria też in plus dla Huaweia to napewno.
Świetny telefon i aparat ale nie za 3000+ za 2500zł mógłbym go kupić jako nowkę ze względu na bogactwo opcji i świeżość.

Ktokolwiek wsadzi w niego wiecej niż 3100-3500zł - xD

Najlepszym androidem po teście tego telefonu pozostaje pixel xl 2.

#huawei #fotografia #telefony #android #smartfon
Pobierz A.....h - HUŁEJWEJ P20 PRO WIDEORECNZJA
iphone x i pixel 2 xl owner here.
Bawiłem s...
źródło: comment_402NGWadGJqZv9f3sFreBVso3lPdUPsG.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AmonGoeth:

Najlepszym androidem po teście tego telefonu pozostaje pixel xl 2.

A co z szajsungiem S9+? Nie zebym byl stronniczy jako posiadacz. Pytam, bo przed zakupem obczajalem pixela i wyszlo mi, ze poza czystym androidem to raczej kicha za ten hajs.