Wpis z mikrobloga

Halo mirki, szukam kogoś kto miał problemy z #orange #swiatlowod , mianowicie montują mi go od stycznia. W ubiegłą środę zgłosił się do mnie partner Orange i robili mi inwestycje przyłącza, w poniedziałek przyszedł monter żeby instalować już modemy. Wszystko fajnie tylko, że przyłącz został tak wykonany ze podłączyli złe kable które następnie połamali i wrzucili do studni oraz na pocieszenie zostawili mi dziurę w ścianie. Termin instalacji inwestycji minął wczoraj, umowa została zawarta w styczniu. Szukam kogoś kto miał podobną sytuacje. Przejrzałem wszystkie regulaminy Orange oraz przepisy KC i jest o co walczyć (1/30 wartości rachunku) za dzień zwłoki oraz odszkodowania za niedozwolone klauzule oraz nieuczciwe praktyki rynkowe. #prawo #odszkodowanie #internet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
@prawny_swir: Zaraz zaraz, po kolei:

W ubiegłą środę zgłosił się do mnie partner Orange i robili mi inwestycje przyłącza,


Wycenił, ile będzie kosztować przyłączenie nowego abonenta, dobra.

w poniedziałek przyszedł monter żeby instalować już modemy.


Jeszcze wszystko zrozumiałe.

Wszystko fajnie tylko, że przyłącz został tak wykonany ze podłączyli złe kable które następnie połamali i wrzucili do studni oraz na pocieszenie zostawili mi dziurę w ścianie.


Dziurę w ścianie jeszcze rozumiem, ale
1. dom jednorodzinny
2. ziemia (że studzienki)
3. Monter z poniedziałkowego terminu powiedział, że powinni podłączyć "pomarańczowe" kable gdzie oni podłączyli "białe" które powinny być zamontowane dopiero w domu tzn. wychodzić od gniazdka w domu (gniazdko do studni a dokładnie do muffy powinno być podłączone pomarańczowymi). Kable powinny być przycięte tak żeby nie było nadmiaru w studzience. Połamali tak, że nie przechodzi przez nie światło z domu do studzienki.
4. Umowę podpisuje
@prawny_swir: Na przyszłość przy odpowiedziach wołaj, gdyż pojawi mi się wtedy powiadomienie.

To faktycznie ktoś odwalił taką robotę, że się w głowie nie mieści. Według mnie powinieneś zrobić wojnę do tego stopnia, aby kontroler przyjechał na miejsce i zobaczył co się dzieje. Jestem ciekaw jak monterzy wywalili twoje zlecenie instalacji.
@OrangeEkspert: TEL000115812620
Prawda jest taka, że nawet osoby z obsługi priorytetowej nie mogą mi pomóc. Byłem w 3 placówkach i w żadnej nie wiedzieli czy posiadacie coś takiego jak regulamin inwestycji przyłącza, jakie są terminy realizacji inwestycji, na jakich postawach można wydłużyć czas inwestycji.... kompletnie nic. Jako klient nie jestem o tym w żaden sposób informowany, mogę nawet przypuszczać że mam doczynienia z klauzuli abuzywnymi. Sama kwestia sprzedania mi uwowy w
@GratisLPG:
Byłem ostatnio w salonie w którym sprzedali mi ta umowę. Osoba która mnie obsługiwała kompletnie nie miała pojęcia o czym do niej mówiłem, powtarzała w kółko "Pani XXXX jest teraz na urlopie, kierownika również. Nie mogę Panu pomóc, proszę przyjść w poniedziałek". Gdybym tylko miał możliwość innego operatora, to nawet bym się nie wahał wybrać tego innego.
@GratisLPG:
Byłem dzisiaj w punkcie, Pani od umowy była natomiast nie było kierownika. Pani która sprzedała mi umowę ale nic nie wiedziała a nie mogła się dowiedzieć bo nie było kierownika a zastępcą kierownika była ona ( ͡° ͜ʖ ͡°).
W związku z tym wysłałem 2 reklamacje, zobaczymy.
@Dox3l: Aktualnie czekam na rozpatrzenie reklamacji. Dostałem informację, że mają ja rozpatrzyć do 06.06.2018
Oprócz tego nic się nie dzieje, przyłącz jak zostawili zepsuty tak leży, jednakowo z dziura w ścianie i połamanymi kablami. XD #orange
@Dox3l musisz złożyć reklamację z tytułu rękojmi bo inaczej tak Cie zostawią. Dzisiaj dostałem odpowiedź zwrotną na moją reklamację. W odpowiedzi zostałem poinformowany, że owszem mam częściową rację i "dziurę" maja naprawić do 23.05.2018 XD (Czyli dzisiaj) nikt się ze mną nie kontaktował a tym bardziej nikt się nie pojawił. Co do dalszej części reklamacji zostałem poinformowany, że w sumie to nie powiedzą mi jaki mają termin na dokonanie inwestycji (nie bo
@Dox3l: A pokazałeś im gdzie wiercić, czy wiercili na pałę?

@prawny_swir: Jak to wszystko czytam, to nic tylko zawołać polsat i można by niezły z tego film para (co ja piszę, dokumentalny!) zrobić. Jedynie niestety pozostają sądy.