Wpis z mikrobloga

@s_t_u_l_e_j: a się będę #!$%@?ł w coś. Mam konkretny cel i odłożoną już jakąś tam ilość pieniędzy. Nie chcę ich ruszać, tylko gdzieś je ulokować i ewentualnie dorzucać.

Już chyba rozumiem o co chodzi.

to na te 4% będzie pracowało tylko to 10 tys.


Każde kolejne środki nie będą już "nowe", więc będą na pomniejszonym oprocentowaniu. Od biedy może być
@Shirako: wszystko co będzie nowe będzie zarabiać 2,5%. Z tego względu nie ma znaczenia czy wpłacisz 10k, a później 1k, czy od razu 11k - wszystko będzie zarabiało 2,5%. Pamiętaj tylko, że kapitalizacja odsetek jest co miesiąc, ale bank wylicza odsetki de facto na koniec dnia - czyli wrzucając 10k wcześniej zarobią one nieco więcej, niż kolejne 10k wrzucone później (czy analogicznie 1k).

PS. I tak jak pisze @s_t_u_l_e_j - to
@LiveSmarter: właśnie waszej strony używam do przeglądania tych ofert ;)

Przede wszystkim widzę swój błąd - pisałem o 4% bo przeglądałem jednocześnie jakąś inną ofertę i mi się pomyliło.

Wracając. Czyli wszystko co wpłacę będzie zarabiało 2,5% od następnego dnia po przelaniu? Zgodnie z waszym artykułem:

Pozostałe środki będą wtedy leżeć i zarabiać według zwykłego oprocentowania (WIBID 1m – 0,5 p.p., co na dzień dzisiejszy daje 0,96%).


czyli które środki będą
@Shirako: dokładnie tak. Od założenia rachunku będziesz mógł zgarniać 2,5% przez 4 miesiące, niezależnie od tego kiedy wrzucisz środki - byle były nowymi środkami, czyli nadwyżką nad saldo z dnia 23.03.2018. Oczywiście odsetki naliczane są proporcjonalnie, czyli trzymając 10k przez 122 dni (4 miesiące) zagarniesz dwukrotność tego, co trzymając 10k przez 61 dni. itd.