Wpis z mikrobloga

#pajaki #wroclaw #arachnofobia Co to się dzieje to ja nie.. Zawsze miałam typową niechęć do pająków i gdy jakiegoś zobaczyłam w domu wołałam mamę a ona go wynosiła w rękach. Ta jej miłość do nich i moja wręcz nienawiść zamanifestowały się checią poszerzenia wiedzy przed kim mam uciekać. I tak jakoś od kilku lat jak tylko jakiegoś widzę to cykam fotkę i sprawdzam co to za typ.

Ostatnio mam wybitny okres ze spotykam same skakuny. 2 lata temu zrobilam wpis o gatunku ktory jest najwiekszy w Polsce a ktoremu spodobało się moje auto i jeździł ze mna w trasy i na myjnie.
Dziś znów na balkonie spotkałam skakuny tym razem parkę: Salticus cf. zebraneus. Panu pierwszemu zrobilam fotkę bo szczękoczułki miał spore a panienka trochę jaśniejsza siedziała po drugiej stronie balkonu.

I tak wroga przerobiłam na sojusznika bo nie cierpię również much i innego robactwa.
cyberyna - #pajaki #wroclaw #arachnofobia Co to się dzieje to ja nie.. Zawsze miałam ...

źródło: comment_BhD1nCqqbf77j149RNuOdX9BlSRbVbBH.jpg

Pobierz
  • 9
@PoProstuOna Mi dreszcze przeleciały jak samica się schowała. Już oczami wyobraźni myślałam że na mnie skoczyła, ale okazalo się że się po prostu przede mna schowała do szczeliny. Chyba jednak on mia2la większego cykora niż ja ()
@cyberyna hah :D akurat z dwa dni temu się zainteresowałem bardziej, bo ktoś wstawił wpis z największym gatunkiem skakuna na świecie. Skakuny w ogóle są zajebiste ( ͡ ͜ʖ ͡) Fajnie, że udało ci się tak przełamać strach i dowiedziałaś się sporo na dodatek :) masz jakieś zdjęcia z tym, ktorego miałaś w aucie? :d