Wpis z mikrobloga

Ludzie nie umieją jeździć po rondach. Zjeżdżam z zewnętrznego pasa w zjazd i zajmuję lewy pas, a jakiś kretyn postanowił z wewnętrznego skręcić w ten sam lewy pas. Dosyć, że mnie strąbił, to jeszcze na następnym skrzyżowaniu się do mnie sadził. Rondo klasyczne nie żadne turbinowe. Dwa pasy wewnętrzny i zewnętrzny bez żadnych dodatkowych oznaczeń (z wyjątkiem ustąp pierwszeństwa przy wjeździe).

#prawojazdy #polskiedrogi #ruchdrogowy #przepisy
  • 27
@janekplaskacz:

Jechałeś zgodnie z przepisami. Koleś zanim zrobił taki manewr powinien się dobrze upewnić.


Jaki manewr ? gość skręca z lewego pasa w prawo to nie manewr tylko wykroczenie 200zł i 2 pkt.

Ale... twoja jazda powoduje zmniejszenie przepustowości.


Weź to usuń i nie kompromituj się.

Jaki problem zająć prawy pas i zostawić lewy wolny? Wówczas z ronda będzie mogło zjechać 2x więcej aut.


Może taki problem, że za chwile po
@fazanotdead:

Jaki manewr ? gość skręca z lewego pasa w prawo to nie manewr tylko wykroczenie 200zł i 2 pkt.


Ten niezgodny z przepisami. Jak dla mnie należałoby ronda przemalować tak, żeby dało się zjeżdżać wykorzystując oba pasy nie łamiąc przepisów.

Może taki problem, że za chwile po zjeździe z ronda skręcał w lewo


Tia. Dyskutuję na ten temat nie pierwszy raz i zawsze pada ten argument. I wiesz co jest
@janekplaskacz:

Ten niezgodny z przepisami. Jak dla mnie należałoby ronda przemalować tak, żeby dało się zjeżdżać wykorzystując oba pasy nie łamiąc przepisów.


Są i takie ronda. Ale odpowiednio oznaczone. To takie nie było jak pisze @ZasilaczKomputerowy

Tia. Dyskutuję na ten temat nie pierwszy raz i zawsze pada ten argument. I wiesz co jest najzabawniejsze? Jest on teoretycznie możliwy ale w praktyce prawie wcale niespotykany. Nie ma to jak rozważać przypadek, który
@fazanotdead:

Korek prędzej powstanie w skutek kolizji jaką spowoduje skręcający w prawo z lewego pasa.


Do stłuczki dojdzie jeżeli jeden będzie jeździł łamiąc przepisy a drugi będzie na siłę będzie respektował swoje prawo. Wystarczy, że jedna strona ustąpi i stłuczki nie będzie.

I teraz na szali mamy ścisłe trzymanie się prawa vs upłynnienie ruchu.

Ja rozumiem, że @ZasilaczKomputerowy był w prawie. Tak, jechał zgodnie z przepisami. Tylko po co? Co zyskał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fazanotdead:

Niektórzy nie rozumieją, że z zewnętrznego pasa ruchu z ronda nie można zjeżdżać.


Niby mała literówka, a jaka głupota wyszła z tego. ( )
@sorhu: a fakt. Mój błąd :)
@janekplaskacz: Aha, czyli ograniczenie do 80 dwa pasy. Ktoś jedzie lewym 80-90 czyli winny korkom bo po co jechał tym pasem jak tam może jakiś kubica #!$%@?ł 150 i go przyhamował i cały sznur mistrzów prostej za nim.
I na koniec zgadzam się z Tobą drogi @janekplaskacz co do przemalowania rond. Albo może do przywiązania większej wagi na egzaminach teoretycznych i praktycznych co do
@fazanotdead:

Aha, czyli ograniczenie do 80 dwa pasy. Ktoś jedzie lewym 80-90 czyli winny korkom bo po co jechał tym pasem jak tam może jakiś kubica #!$%@?ł 150 i go przyhamował i cały sznur mistrzów prostej za nim.


Tia. Przykład z dupy, bo akurat przekraczania prędkości nie popieram, zwłaszcza że w Polsce wiąże się brakiem bezpiecznego odstępu.

A gdybyś nie zauważył różnicy to masz: przekraczanie prędkości stwarza niebezpieczeństwo i przyczynia się
@fazanotdead:

No tak. Czyli sobie wybieramy które wykroczenia popieramy które nie ? :)


Tak, bo jedne są niebezpieczne inne nie. Jedne ułatwiają życie inne komplikują. Ale nie wiem, czy zauważyłeś chciałbym aby można było jeździć inaczej zgodnie z przepisami.
@ZasilaczKomputerowy:

za rondem są pasy. Prawy był zajęty do samego ronda ze wzgędu na pieszych. Czekając na prawy zablokowałbym zewnętrzny pas na rondzie.

Spoko. Tak jak napisałem na początku - koleś jadący wewnętrznym pasem powinien uważać. I w żadnym wypadku nie mieć pretensji. Zwłaszcza widząc korek na prawym pasie, bo wówczas twoje zachowanie było oczywiste.

Natomiast wcześniej o tym nie napisałeś a ja odniosłem się do ogólnej zasady.
@fazanotdead:

Po to ktoś malował te linie i ustalał zasady aby było bezpiecznie. Z lewego pasa nie skręca się w prawo i koniec kropka.


Rozumiem. Pytanie, czy ty zrozumiałeś jakikolwiek argument jaki podałem?

A tak a propos wybierania wykroczeń do złamania. Ciekaw jestem z jaką chęcią puścisz dziecko w wieku 10+ lat aby samodzielnie jeździło po ulicy (tak jak wymaga prawo).
@janekplaskacz: @janekplaskacz Żaden argument który przytoczyłeś nie uzasadniał złego zachowania @ZasilaczKomputerowy ani nie uzasadniał prawidłowego zachowania gościa który skręcał w prawo z lewego pasa.

A tak a propos wybierania wykroczeń do złamania. Ciekaw jestem z jaką chęcią puścisz dziecko w wieku 10+ lat aby samodzielnie jeździło po ulicy (tak jak wymaga prawo).


Nie ma takiego prawa w Polsce które pozwalało by 10 latkowi prowadzić samochód
@fazanotdead:

Żaden argument który przytoczyłeś nie uzasadniał złego zachowania @ZasilaczKomputerowy ani nie uzasadniał prawidłowego zachowania gościa który skręcał w prawo z lewego pasa.


Czyli jednak lubisz korki.

Nie ma takiego prawa w Polsce które pozwalało by 10 latkowi prowadzić samochód


Sorry, pominąłem słowo ROWER.
@janekplaskacz:

Czyli jednak lubisz korki.

To już się robi nudne. Gdyby każdy jeździł jak mu się podoba mając za nic zasady ruchu drogowego dopiero byśmy mieli korki.

Sorry, pominąłem słowo ROWER.


Jak ja miałem 10+ lat to jeszcze nie było ścieżek, zatoczek rowerowych i jakoś plagi martwych 10 latków na drogach nie pamiętam. Co za różnica czy ktoś ma 10, 20 ,30,40 czy 80 lat ? Albo jeździsz bezpiecznie zgodnie z
@fazanotdead:

Jak ja miałem 10+ lat to jeszcze nie było ścieżek, zatoczek rowerowych i jakoś plagi martwych 10 latków na drogach nie pamiętam.


Ja nie pisałem o tym, co pamiętasz z dzieciństwa tylko o tym, jaką decyzję podejmiesz obecnie. Jak dojdziesz do takiego etapu to dopiero praktyka zweryfikuje twoje poglądy.