Wpis z mikrobloga

w cywilizowanych krajach takich jak UK tak piją


@LIPTOON: Herbata nie rośnie w UK tylko w Azji i tam kultura herbaciana jest pielęgnowana od wieków, a to że Angole tak piją o niczym nie świadczy.

W Japonii nikt nie dodaje mleka do herbaty, chyba, że do deseru lub napoju w formie matcha latte.
@tomosano:

Herbata nie rośnie w UK tylko w Azji i tam kultura herbaciana jest pielęgnowana od wieków, a to że Angole tak piją o niczym nie świadczy.

Nie wypowiadałem się na temat miejsca uprawy herbaty tylko o zwyczajach Anglików. Owszem świadczy to o tym że picie herbaty z mlekiem jest jednym z oficjalnych sposobów picia herbaty. Poza tym nie jest to tradycja, która powstała wczoraj. Nie będę się licytować ale nie
@slapdash: Hindusi załatwiają także swoje potrzeby na ulicy, o niczym to nie świadczy. Chai masala to napój na bazie ciemnej herbaty niskiej jakości. Tajlandia, Tybet... to margines, to nie ma tam specjalnych tradycji herbacianych. Gdybyś poznał genezę dodatków w herbacie to wiedziałbyś, że stosowanie dodatków było spowodowane próbą poprawy smaku herbaty o niskiej jakości.

Przypominam też, że moja uwaga dotyczyła herbaty zielonej, a dodawania mleka do zielonej herbaty jest czystą profanacją.
@LIPTOON: Takie połączenie nie ma nic wspólnego z herbatą - to po prostu napój herbaciany. Fanaberia francuskich piesków z XVII w. co wymyślili sobie dodawanie mleka i cukru do naparu ponieważ był tak bardzo niedobry. To co trafiało wtedy do Europy na statkach nie do końca nadawało się do spożycia. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bawarka

@Idesiku_Nago: Zapraszam na degustacją zielonej Sencha oraz Liptona z mlekiem, sama stwierdzisz co jest lepsze. :)
Takie połączenie nie ma nic wspólnego z herbatą - to po prostu napój herbaciany. Fanaberia francuskich piesków z XVII w. co wymyślili sobie dodawanie mleka i cukru do naparu ponieważ był tak bardzo niedobry.


@tomosano: Tak samo jakbyś powiedział że wódka z sokiem nie ma nic wspólnego z wódką. Dodaję mleko dopiero po zaparzeniu więc nadal jest to herbata tyle że z dodatkiem mleka. Nie wiem dlaczego tak bardzo odnosisz się
Nie wiem dlaczego tak bardzo odnosisz się do historii.


@LIPTOON: Odniosłem do historii, aby uświadomić Tobie skąd wzięło się mleko w herbacie. Mam nadzieję, że zrozumiałeś.

Analogia z samochodami nietrafiona.

nie odpuszczę bawarki tylko dlatego że jakiś Mirek uważa że to hurr durr profanacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jak dla mnie możesz pić nawet napar ze skarpety szamana, twój wybór. Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś pyta