Wpis z mikrobloga

13. dzień #veganmay, a przy okazji niedziela, więc czas na jedzeniowe grzeszki. W tym wypadku wegański klasyk: domowe lody z banana, czyli prosta i niezawodna odpowiedź na bezmleczne nie-sorbety (za sorbetam nigdy nie przepadałam, więc do niedawna moj weganis był pozbawioby lodów w ogóle....). Robiłam je już w przeszłości, ale dzisiaj wyszły mi wyjątkowo dobre (może to zasługa bananów?). Nie mam tych śmiesznych łyżek do lodów, stąd mało elegancki wygląd, ale ręczę i przysięgam, że w smaku są doskonałe.

Jak zrobić takie lody? Banany obierasz, kroisz i zamrażasz. Zamrożone wrzucasz z dowolnymi tłustymi dodatkami i blendujesz na gładko. Lody gotowe. Ja zrobiłam fistaszkowe i kokosowe, i zwłaszcza te pierwsze wyszły idealnie- lepka konsystencja masła orzechowego nadała im niesamowitej gładkości i kremowości. Można też zrobić chałwowe z tahiną, waniliowe z sojową śmietanką i- niespodzianka- wanilią, albo dowolne orzechowe z użyciem masła migdałowego, nerkowcowego czy z orzechów laskowych, a do każdego smaku dorzucić bakalii. Właściwie każdy nieowocowy, tradycyjnie tłusty, śmietanowy smak lodów jest do podrobienia w ten sposób.
I nie, banana, jeśli zrobicie rzecz odpowiednio, w ogóle nie czuć. Na skutek mrożenia staje się on praktycznie bezsmakowy i w magiczny sposób zmienia swoją strukturę, co czyni go idealną bazą do lodów.

O czym warto pamiętać?

1. im gorszy banan, tym lepszy. Te, których na codzień unikamy- niezbyt dojrzałe, mączne i pozbawione słodyczy- tutaj sprawdzą się idealnie, bo po zamrożeniu staną się całkowicie neutralną bazą.
2. takie lody szybko topnieją (co widać na zdjęciu- w czasie, gdy robiłam porcję orzechową, kokosowe już zaczęły nieco płynąć), więc warto je przekładać do schłodzonych miseczek. Ja dzisiaj o tym zapomniałam niestety... Choć akurat nadtopione lody zawsze smakoway mi najbardziej ;3
3. warto poeksperymentować z przyprawami; cynamonem, kardamonem czy nawet grubo mieloną solą.
4. ostry i mocny blender to błogosławieństwo, ale jak widać nawet mój badziew z biedry za śmieszne pieniądze dał radę. Niestety trwało to dłużej i wymagało wstępnego nadtopienia banana (wyciąnięcia z zamrażarki 5 min wcześniej).

Jedzcie, bo brzydkie, ale jakie dobre.

#weganizm #wegetarianizm
Pobierz tojuzprzesada - 13. dzień #veganmay, a przy okazji niedziela, więc czas na jedzeniowe...
źródło: comment_Q6cZ8H9SB6KZg1fgas2rPM1LmNoELVx5.jpg
  • 2