Wpis z mikrobloga

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki

#SIMWEEK 19 <= Link do Prasówki ( ͡ ͜ʖ ͡)

W tym tygodniu w prasówce:
- Pan Michał Bogdański, inżynier z firmy Harman opisuje wyjaśnia jak symulacje wspomagają przewidywanie akustyki wewnątrz pojazdu
- właściciele polskiej firmy Quickersim, która tworzy Matlab CFD Toolbox udzielili wywiadu dla Talking CFD
- Let’s Talk Exascale - Jackie Chen opowiada o symulacjach spalania przeprowadzanych na superkomputerach

Zapisy na prasówkę => MIRKOLISTA

Trochę statystyk z zeszłego tygodnia:
- 700 plusów pod postem
- 333 osoby śledzące tag #bogdansymulant
- 99 osób zapisanych na listę do wołania

Szok i niedowierzanie! nie sądziłem, że tyle osób może być zainteresowanych tematem symulacji. Dzięki, bo zainteresowanie daje mi motywacje do dalszego działania. Póki co poprawiłem komentarze na blogu, gdyby ktoś chciał skorzystać. Jak znajdę czas to postaram się stworzyć jakiś RSS/Newsletter, bo zostałem poinformowany, że przydałyby się inne sposoby informowania o nowych prasówkach. Kilka osób z Wykopu dodało mnie też na Twiterze i LinkedInie - miło mi, że grono odbiorców poszerza się też o inne portale ʕʔ

Pozdro 600!
Bogdan191 - #bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciek...
  • 23
@Rzok: mesh nie musi być tylko siatką trójkątów (w sumie, to ta jest najmniej "profi" :P). No i z niekomercyjnych tylko Salome ma algorytm meshowania hexem :)
@Bogdan191: Hej! Budowałem w miarę spore, do 10 mln elementów, modele do CFD w Salome i działało dobrze. Bez wysypywania, płynnie, graficznie OK, całkiem szybko. Siatki dobre, jeżeli zadbać o geometrię, ustawień dużo, ale duża prostota oskryptowania daje możliwość szybkiego ich zmieniania i testowania. Tetra od ręki fajna, Hex wymagający nakładu pracy, warstwy przyścienne nie najlepsze niestety, ale to wszędzie problem. Ogólnie byłem zadowolony z narzędzia i jego możliwości co do
@Bogdan191: Co do siatek, to polecam Ci znaleźć artykuł pana Hiroaki Nishikawa "Third order without negative volume elementami" (nie pamiętam dokładnego tytułu). Mam nadzieję, że niedługo siatki przestaną mieć znaczenie, bo będą zawsze nieobarczone błędem. Ich generacja, wiem że dla niektórych sztuką, ale w ogólności jest do bani i opiera się często na z palca wziętych kryteriach. A że są mierzalne to łatwo zaufać w ich poprawność. Przez co ludzie siedzą
@Bogdan191: Na razie nijakie, dopiero startuje na poważnie i się przekopuje przez dokumentację (ale potencjał to ma niesamowity). Co do GMSHa- ma siatkę hexa dla brył? Bo widocznie coś musiałem przegapić :(.
Dodatkowo do SALOME szukam ciągle materiałów i case-study, ale krok po kroku...;)
A bawiłeś się/używałeś takiego czegoś, jak Mecway ? (FEM dla biedaków w gruncie rzeczy)