Wpis z mikrobloga

@enemydown: stonka bardzo fajna, prace to wiadomo że zajebiste :) aczkolwiek brakuje mi w case z matte paintingu takich elementów work in progress, wstępnych projektów, oraz takich modułów before-after z suwakiem, żeby można było lepiej zobaczyć jak wygląda bez twojej pracy, coś jak. np w tym showreelu tylko statycznie
https://www.youtube.com/watch?v=pBy1g7gbXCQ
- imo to bardzo tworzy klimat i pokazuje możliwości CGI
@Endrius: nie zmieściły się ;)
@Kien: Tak wiem, małe studia mogą sobie pozwolić na takie breakdowny z większości ujęć. Nad wielkimi produkcjami nie ma ludzi, żeby robiły "breakdowny" każdego ujęcia z setek.
Bardzo bym chciał, żebym takie miał do portfolio, jednak praca całej ekipy jest wyliczana co do funta i od razu każdy przeskakuje do kolejnego projektu.
Z Thora u nas zrobili całkiem sporo breakdownów, ale to do demoreela bardziej
@jarcou: To podstawowy błąd, owszem materiału jest sporo ale wszystkiego absolutnie da się nauczyć samemu. Ja uczyłem się tego 8 lat temu kiedy niczego prawie nie było. Dzisiaj jest absolutnie wszystko na youtubie, trzeba tylko się tylko zmobilizować i w rok spokojnie możesz być na poziomie Juniora i pracować w filmie.
@enemydown: Jak doszedłem do tego gdzie teraz jesteś? ;D też grafik here ale zielony jak na razie. Nie wiem czy to mój kierunek :) Ale mógłbyś coś opowiedzieć? ;), szczególnie mnie interesuje jak wygląda Twój warsztat pracy - wiesz biurko, obok biurka, komp (trzymasz pulpit czysty, ascetyczny czy zawalony ikonkami? ;D) jakiś Twój własny styl??

To podstawowy błąd, owszem materiału jest sporo ale wszystkiego absolutnie da się nauczyć samemu. Ja uczyłem
Gdzie można ogarnąć jakieś dobrze ogółem ogarniające mnie jako grafika szkolenie/trening? Tak żebym wiedział że nie mam nic pominięte, i mój warsztat jest top-notch? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@caribbean: A masz coś koło 20k pln?
@caribbean: Dzięki za miłe słowa. Wszystkiego nauczyłęm się sam, teraz można zrobić to jeszcze w krótszym czasie oglądając Youtube.
Znam się głównie na filmie, jeśli Cię interesuje specyficzne stanowisko najlepiej wejść na stronę jakiegokolwiek studia filmowego, które Cię interesuje i wałkować wszystko po kolei z tego czego wymagają na dane stanowisko. To najprostrza droga i którszej nie ma.

Mamy po dwa komputery, Linux i Windowsa. Na linuxie wszystko jest oskryptowane i