Wpis z mikrobloga

@sargento: No i to coś złego że przebudowano rondo które było dość niejasne, więc zdarzały się wymuszenia? Obecnie chyba nie ma z tym problemów w tym miejscu. A to że niektórzy kierowcy jadą nie mając pierwszeństwa... dzbany zdarzają się po obu stronach barykady, niektórzy rowerzyści wciąż uparcie jeżdżą jezdnią mając ścieżkę tuż obok.
@sl4yer: Wystarczy wjechać na rondo z lewego pasa i później przy pierwszym zjeździe wjechać na nowy wewnętrzny pas. Jadąc za szybko, można się pogubić, ale krawężniki mocno utrudniają tam "wyścigi".

Racja, że brak takiego oznaczenia, ale manewr zawracania można bez problemu wykonać, bezkolizyjnie.

Z Wikipedii: Istnieje kilka odmian klasycznych rond turbinowych, zależnych od liczby wjazdów i wyjazdów. Możliwa jest taka konfiguracja ronda, która uniemożliwia zawracanie w jednym z kierunków. Czasami wybranie
@kicy: Z tego co wiem to tak, prawie uwaliłem egzamin przez to, że późno się zorientowałem na podobnym rondzie o tym, że trzeba kierunek dać xd
@deathcoder: Nie zrobili tak bo wtedy ludzie nie ogarniają którym pasem jechać, a tak są perfekcyjnie prowadzeni. No a jednak rzadko się tam zawraca. Zbyt rzadko, by z tego powodu robić trudniejsze dla kierowców rondo. Szczególnie, że trochę naciągasz te problemy z zawracaniem (