Wpis z mikrobloga

@skinny_pete: wiadomo. Sprywatyzować, żebyśmy nie mieli żadnego swojego paliwa w najgorszym wypadku. Lepiej robić lachę Rosjanom albo jeszcze lepiej USA.
Co do śmierci, to wolałbym zginąć jako kierowca, czy elektryk, niż sam zakopany pod ziemia, przygnieciony w całkowitej ciemności dusić się i powoli umierać, myśląc o dzieciach rodzinie i tym ze nie już ich nie zobaczysz
@skinny_pete bo śmiertelne wypadki w górnictwie mają przypiętą łatkę katastrofy naturalnej. A tego rodzaju zdarzeń raczej nie uświadczysz na co dzień w innych zawodach. Zwracasz na to uwagę bo górnictwo/górnicy to temat drażliwy dla większości Polaków. Czemu ma służyć pisanie, w tym przypadku o pejoratywnym zabarwieniu - "prosty zawód"? Zawód jak każdy inny, tylko z długą tradycją i uznawany za napęd gospodarki w minionych epokach. A że w Polsce dalej ten status
@skinny_pete: nie chodzi o sam fakt śmierci, tylko bardziej o dramatyzm sytuacji - katastrofa naturalna, ludzie uwięzieni 900 metrów pod ziemią, heroiczna walka setek osób o uratowanie ich, akcja ratunkowa trwająca wiele dni. Choć faktycznie przyznam, że momentami media trochę przesadzały z sensacją i mówię to jako osoba pracująca w branży górniczej, mająca swego czasu praktyki na kopalni i w jakiś sposób też mająca do czynienia ze skutkami tąpnięcia. A co
@skinny_pete do tego rodziny dostały od Morawieckiego specjalne renty. Szkoda, że w innych zawodach jak umrzesz to nikt kasy twoim bliskim nie da za darmo.

@lukasz-lukasz-pce Szum medialnego się nie czepianie bo tak dzialaja media. Ale renty specjalne od premiera to jest przesądza. Niesprawiedliwość i niuczciwosc wobec innych zawodów.
@skinny_pete jest różnica między śmiercią, gdzie widzisz martwą osobę na ulicy, lekarz stwierdza zgon i sytuacja jest klarowna, a akcja ratunkową, która ma na celu wydobycie ciała żywego lub najprawdopodobniej nie, górnika. To, że Ciebie nie obchodzi czy udało się któregoś z nich uratować czy na powierzchnię wynieśli go martwego to Twoja sprawa, ale dlaczego ludzie, którzy interesują się tym czy udało się kogoś uratować mają nie mieć łatwego dostępu do tych
@skinny_pete: poziom gimnazjum. Uwielbiam kręcić bekę z wykopowych hejterów górnictwa. Hurr w dupach się im poprzewracało, jakieś trzynastki chco, o pensje wyższe strajkujo, i w ogóle co z tego że paru zginęło? W innych zawodach też giną, lol po co znowu o tym piszecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@se_czytam: bardziej chodzi o zjawisko agenda setting. Zawsze, odkąd pamietam cokolwiek w tym kraju ma związek z górnikami (związkami zawodowymi etc) jest na topie. Nadaje się im nadzwyczajne znaczenie. Tak zostało z mrocznych czasów PRL kiedy oni faktycznie #!$%@? dla „naszego wspólnego dobra”, tylko wydaje się #!$%@? mać, ze juz tego węgla aż tyle nam nie potrzeba, nie budujemy na nim naszych planów długoterminowych, wiec może warto tez zweryfikować wagę tagu
Ja tez nie chciałbym zginąć pod ziemia, dlatego nie jestem górnikiem. Pozdro


@skinny_pete: powiem ci coś, czego możesz nie wiedzieć - górnicy też nie chcą zginąć pod ziemią. Jednak jest to niebezpieczna praca, dlatego wywołuje tyle emocji każda śmierć górnika w trakcie pracy. Należy im się szacunek.
@skinny_pete wydaje mi się, że kierowcy tirów są szkalowani za przytaczane często sentencje typu "gdyby nie kierowcy tirów świat by się zawalił", przynajmniej mnie to razi. Tak samo odbieram ludzi, którzy dodają na tablicę "górnik to najtrudniejszy zawód świata" itd. itp. jednak z tego co widzę, górnicy są tutaj hejtowani za to, że maja i nie dają sobie wyrwać przywilejów. Ciężko mi się odnieść do reszty Twojej wypowiedzi, bo nie śledzę mediów
@b3rly: a ktokolwiek próbował kiedyś sprzedawać newsy skrajnie pozytywne? Bo jak wejdziesz na jakąkolwiek stronę onet, wp, interia to można deprechy dostać- dlatego nie wchodze tam od kilku lat. Samopoczucie skoczyło 2 levele wyzej
@b3rly

publikują w mediach to co najlepiej się sprzedaje

Nie bądź naiwny. Najważniejszym zadaniem mediów jest terraformowanie opinii społecznej pod daną agendę (aka inżynieria społeczna poprzez propagandę). Dopiero potem liczy się hajs, szczególnie jeśli chodzi o media publiczne. Prywatne też muszą ukleknąć do miecza aby dostać koncesję.
#!$%@? mnie to, ze media przez tydzień grały to na pierwszych stronach


@skinny_pete: Wystarczy nie oglądać telewizji, nie czytać gazet i nie słuchać radia. :) Polecam ten styl życia.