Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ehh Mircy, strasznie irytują mnie znajomi ze studiów. Studiujemy już 4 rok kierunek, na który nie ma zbyt dużego zapotrzebowania w kraju. Ciężko się wkręcić do jakiejś firmy, najlepiej byłoby założyć własną działalność. Mimo to ja bardzo te studia lubię i chcę pracować w zawodzie. Dlatego angażowałam się w różne praktyki, od roku cały czas pracuję i sama się utrzymuję (rodzice nigdy nic nie dawali).
Moi znajomi za to nic. Nigdy w życiu nigdzie nie pracowali, już nawet nie chodzi o pracę związaną z zawodem. Przyszłość ich nie interesuje, a kiedy zaczynają coś mówić o tym, jak sobie wyobrażają pracę po studiach to ich wyobrażenie o tym wydaje mi się przekomiczne. Mówią, że wystarczy im praca w jakiejś średnio prestiżowej firmie, gdy ja nie mam pewności, czy w ogóle się dostanę do jakiegoś odpowiednika januszexu. Mówią, że pewnie założą sobie firmę, ale nie zbierają na ten cel ani grosza. Obecnie na studiach mamy tylko 2 dni zajęć, a oni nawet na to nie chodzą.
Nie dziwię się ludziom, którzy gardzą studentami, w większości taki obraz nasz.

#anonimowemirkowyznania #praca #studbaza #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 6