Wpis z mikrobloga

Witam. Pewna zagwozdke, od okolo miesiaca prowadze biznes (sprzedaz wysyłkowa - allegro) pracuje też na etat.paczuch nie mogę wysylac 2 dni w tygodniu. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony iloscia paczek itp. Wczoraj bylo okolo 100-150 zl zysku no ale wiadomo jak to handel raz jest gorzej raz jest lepiej. I teraz moje pytanie myślicie ze jest sens siedziec dalej na etacie? Wyplata w granicach 2100 -2200. Dodam tylko ze teraz bedac na etacie place mniejszy zus. Pomozecie Mirabelko i Mirkowie? #biznes #pytanie

Pierdolic robotę?

  • Tak 19.2% (5)
  • Nie 80.8% (21)

Oddanych głosów: 26

  • 17
@PrawdziwyCygan: Mając etat - jak sam napisałeś - masz mniejszy zus. No i masz komfort psychiczny. Póki się wyrabiasz i z tym i z tym, to ciągnij oba. Jak zauważysz, że nie dajesz rady - zaniedbujesz etat, albo nie wyrabiasz z paczkami, to wtedy daj sobie spokój z etatem. Nie śpiesz się z tą decyzją
@PrawdziwyCygan: Myślę, że gdyby nie horrendalne ceny za promowanie i prowizje mógłbyś już siedzieć na swoim. Mimo tego da się jeszcze żyć ze sprzedaży na allegro. Przyszłościowo myślałbym jeszcze o większej różnorodności asortymentu. Powodzenia w interesach :)
@PrawdziwyCygan: Zostań na etacie jak najdłużej możesz. Teraz jeśli zrezygnujesz to chyba na dzień dobry masz już duży ZUS czyli prawie 1200, chociaż dla pewności sprawdź przepisy.
O rezygnacji z etatu pomyślałbym w momencie jak te 4-5 tysięcy zarobisz na czysto przez kilka kolejnych miesięcy.
Dodatkowo pomyśl nad stworzeniem swojego sklepu internetowego, bo z allegro bywa różnie :)
W sprawie sklepu możesz odezwać się do cyfrowejutro.pl
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saycool: problem jest taki ze pracuje od 7 do 19, wiec nie mam nawet jak wyslac paczek. Wszystko poszlo na 1 karte, ide na 3/5 etatu, same noce i skupiam sie na biznesie. Moze jakis ksiegowy albo ktos kto sie zna czy na 3/5 etatu rowniez obowiazuje placenie tylko zdrowotnego.
@PrawdziwyCygan: Siema Cygan. Nie obowiązuje. Będziesz musiał płacić już zus normalnie na niskiej stawce ale normalnie :) Ja też tak pracowałem 1/2 etatu i prowadziłem działalność. Po 5 miesiącach się dowiedziałem, że trzeba wtedy normalną składkę płacić i musiałem wyrównać. Według mnie na razie zostań na etacie tylko np zmień pracę taką od 8-16 albo 7-15. Zobacz 3-4 miesiące jak idzie sprzedaż, zaciśnij zęby. Co do wysyłania paczek to paczkomaty (możesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noobsaibot: o zmianę roboty ciężko. Jak latwo sie domyślić to zakopane, a ze to dziura straszna zadna sortownia itd. Narazie paczkomaty i listy. Jestem juz na 3/5 etatu dogadany wiec zobaczmy jak to bedzie :) dzieki za pomoc! Jakbyś chciał wbić do zako pisz pw ;)