Wpis z mikrobloga

@ArTeM6322 Mam prawie 25 lat i do 2 miesięcy będę miał wcielenie do wojska na zawodowego. Po niezbyt trafnych studiach stwierdziłem, że wojsko to jest to co bym chciał robić i po roku starań się udało. Między czasie zrobiłem prawko na kat. C co zapewniło mi etat w jednostce gdzie ciężko się dostać.
Rok silki i basenu? Do specjalsow chcesz iść? Na zawodowego nawet desant to po 2-3 miesiącach się przygotujesz do
@ArTeM6322: jesli naogladales sie filmow ze bedzie co tydzien strzelal i jezdzil na poligony i wojaczka to mozesz sie rozczarowac, poza desantem, rozpoznaniem czy specjalsami to moze byc kicha.

A nawet w specjalsach mozesz malo co wojaczki zaznac (kolega mowil ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Co Toba kieruje? Co Cie tak kreci w wojsku?

Jak masz mature dobrze napisana to AWL wroclaw albo WAT ja zaluje ze sie
@ArTeM6322 basen jak najbardziej, ale siłka niekoniecznie. Bardziej polecam Ci ćwiczenia kalisteniczne, typu drążek, dipy, lina i bieganie, wytrzymałość biegowa. oczywiście musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz iść na studia oficerskie czy odrazu na zawodowego. jak masz jakieś pytania to pisz smialo
@Qrakk Kolego, do desantu jak popatrzysz w tabelkę jest najwyższa norma, bo desant skacze ze spadochronem i niezależnie czy to kompania szturmowa, rozpoznania czy łączności- na piątkę musisz machnąć te 18 razy na drążku czy przebiec 3 km w 12 minut co bez treningu jest niemożliwe.
@abrakadabra125 tak, ale jak idziesz na kwalifikacje to nie masz tych norm tylko mniejsze, przynajmniej w 6 brygadzie tak jest, teraz bodajże jest 12 drążków czasu na 3km nie pamiętam brzuszki chyba odpadły całkiem
@abrakadabra125 żeby nie być gołosłownym, popatrz tu zescrolluj na dół do tabelki norm na kwalifikacje do desantu. Śmiech na sali. Co nie znaczy że zawodowi też takie mają. Oczywiście mają wyższe ale i tak słyszałem że mają obniżyć dla zawodowych.
@ArTeM6322: Jak masz prawko na C to w wielu miejscach przyjmą cię bez zdawania testów sprawnościowych. Osobiście po 2 latach jako kierowca stwierdziłem definitywnie, że nie jest to coś co chciałbym robić do końca życia. Jeśli spodziewasz się "wojska" to jak kolega wyżej napisał będzie kicha, więcej ciekawych zajęć miałem na służbie przygotowawczej, niż jako zawodowy żołnierz, co jak dla mnie jest śmieszne, no ale co kto lubi ;). Dużo zależy