Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi #4konserwy jak można być prawakiem? Jakie to uczucie?

Jak można na przykład prezentując problemy dzisiejszego świata, czy chociażby takie problemy z aspirującą do federacji państw Unią Europejską proponować idee "Wielkiej Polski", która liczbowo nijak się nie spina osłabiając naszą pozycję międzynarodową ze względu na braki w surowcach, technologii, innowacji, armii, jakiejkolwiek karty przetargowej?

Dlaczego macie problem do homoseksualizmu i nie chcecie dać ludziom żyć w spokoju tak jak im się podoba? Ba, skoro na przykład uważacie związki małżeńskie za święte - po co oponujecie w sprawie związków partnerskich? Przecież to właśnie danie szansy homoseksualistom na prowadzenie takiego życia nie tylko jak oni chcą, ale także jak wy chcecie?

Dlaczego tak wielu z was oddaje się fantazjom, teoriom spiskowym, propagowaniu antynaukowych bzdur, nienawiści do świata (Żydzi, lewacy, Ukraińcy, Arabowie, Hindusi, osoby o innej karnacji niż wasza, osoby lubiące seks, lubiące sobie się odurzyć czymś innym niż alkoholem, homoseksualiści, transseksualiści, transwestyci, osoby, które nie są w skrócie takie jak wy) czyli w praktyce cofaniu nas w rozwoju, a nie pchaniu w postęp, lepsze zrozumienie świata, pojednanie między ludźmi i nawiązanie kompromisu ponad podziałami?

Dlaczego oddajecie się reakcjonizmowi na każdym polu, gdy za każdym razem reakcjonizm przegrywał? Najpierw byli reakcjoniści zbieracko-łowieccy i przegrali z osadnikami (nie mówiąc o przegranych neandeartalczykach i naszych innych kuzynach), kulty greckie i rzymskie grzegrały z chrześcijaństwem, feudalizm i imperializm przegrały z republikami/demokracjami narodowymi. Wy też przegracie, bo taka kolej rzeczy, zawsze są prawacy i reakcja i zawsze ginie. Po co?

Co wy macie w głowie, jak się z tym czujecie, o co wam chodzi, jak to jest być prawakiem?

#neuropa #polityka #kiciochpyta #prawackalogika #antyneuropa
  • 53
@dingi_dong: nie to ze jestem prawak, ale lewak tez nie, ale jesli idea wielkiej polski ci sie nie podoba to moze zamkniemy granice i zobaczymy jak fajnie sie tu zyje w tej chwili ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do ludzi homo przeciez nikt normalny nie ma nic przeciwko zeby sobie razem mogli zycie ukladac, zawsze jest roznica zdan w mozliwosci adopcji
@Primusek: Padły konkretne pytania, na które nie odpowiedziałeś, tak jak nie odpowiadasz teraz. Zostawię ten komentarz bo próbujesz mnie zmusić bym go usunęła, a nie dam ci takiej satysfakcji. W usuniętym komentarzu brak jakiegokolwiek odniesienia do tematu i w tym również.

Albo odpowiadasz poważnie zamiast wstawiać #!$%@? śmieszki, albo spłyń koleżko.
Padły konkretne pytania, na które nie odpowiedziałeś, tak jak nie odpowiadasz teraz. Zostawię ten komentarz bo próbujesz mnie zmusić bym go usunęła, a nie dam ci takiej satysfakcji. W usuniętym komentarzu brak jakiegokolwiek odniesienia do tematu i w tym również.


@dingi_dong: Kłamiesz i wiesz, że nie jestem w stanie się obronić, ponieważ usunąłeś komentarz. Wyjątkowo podłe zachowanie.
@RYSZKRE8888: 1. puste hasło bez żadnych konkretów. Czym to sie ma różnić od UE? Dlaczego będzie lepsze? Będzie prowadzić wspólną politykę gospodarczą i międzynarodową? Jakie porównanie ma silna federacja państw o 550 mln obywateli, surowcach, technologii do jednego z tych państewek? Jakie porównanie ma do 40 mln Polski bez niczego? O co chodzi w "Wspólnocie europejskich pańśtw narodowych" skoro właśnie taką mamy i nazywa się UE?
@Primusek: 3eci komentarz, trzeci raz nie umiesz się odnieść do pytań i będziesz tylko i wyłącznie prowadził tutaj śmietnik bo jesteś osobą bez jakiejkolwiek godności osobistej, bo tylko takie trollują w tak gówniany sposób. Żegnaj.
@dingi_dong: Rozumiem, że pytania poważne. Więc proponuję zestaw lektur:
Dmowski "Myśli nowoczesnego Polaka"
Koneczny "O wielości cywilizacyj"
Legutko "Etyka absolutna i społeczeństwo otwarte"
Jan Paweł II "Centesimus annus", "Evangelium vitae"
Proponuję także odświeżenie wiedzy o koncepcji Trójmorza - zarówno w wersji historycznej polskiej, jak i bieżącego projektu amerykańskiego.
Jak sobie poczytasz i będą pytania, to daj znać.
@krzychol66: Jak poczytam dam znać, chociaż może to chwilę zająć. Koncepcja trójmorza to wydmuszka bez żadnej wartości i karty przetargowej - całość posiada PKB i rynek tam ze 2x czy ileś, ale znacząco mniejsze od samej Republiki Federalnej Niemiec. Jednego z państw UE. To jest kpina, a nie poważny gracz na arenie międzynarodowej, gdzie teraz o wpływy walczą tylko trzej gracze - słabnące USA, które jest rakiem raków, rosnące Chiny, które
@dingi_dong

Będzie prowadzić wspólną politykę gospodarczą i międzynarodową


Tak

Jakie porównanie ma silna federacja państw o 550 mln obywateli, surowcach, technologii do jednego z tych państewek? Jakie porównanie ma do 40 mln Polski bez niczego?


Tu właśnie tkwi podstawowa różncia pomiędzy nacjonalistami a lewusami i liberałami. Dla mnie naród jest czymś więcej niż tylko liczbą ludzi i ilością pieniędzy. Smutne musi być życie neuropka który tylko patrzy na kasę. Jest to zachowanie
Tu właśnie tkwi podstawowa różncia pomiędzy nacjonalistami a lewusami i liberałami. Dla mnie naród jest czymś więcej niż tylko liczbą ludzi i ilością pieniędzy. Smutne musi być życie neuropka który tylko patrzy na kasę. Jest to zachowanie kundla którego celem jest się tylko najeść i naruchać.


@RYSZKRE8888: Jeżeli to jest twoje spojrzenie na współczesny świat oparty o konkurujące ze sobą geopolitycznie trzy mocarstwa przede wszystkim na rynku kapitalistycznym, że jest to
Traktat lizboński odebrał nam niepodległość. We wspólnocie państw narodowych każdy kraj byłby wolny i niepodległy.


@RYSZKRE8888: Brednie. Traktat nie odebrał nam niepodległości.

Pojęcie narodu jest dziś używane jako wydmuszka dla faszyzmu i prześladowania innych niż "Prawdziwi Polacy". Obrzydza mnie coś takiego.

Jeśli dla kogoś naród jest wartością to powinien cenić każdą osobę w tym narodzie. Każdą. A nie segregować według poglądów, wyglądu, preferencji seksualnych. Prawactwo to rak i głupota.
Koncepcja trójmorza to wydmuszka bez żadnej wartości i karty przetargowej - całość posiada PKB i rynek tam ze 2x czy ileś, ale znacząco mniejsze od samej Republiki Federalnej Niemiec.


@dingi_dong: Posiada również geostrategiczne położenie, istotne dla Niemiec, Rosji, Chin i USA.
Daje więc możliwość gry między tymi mocarstwami.
Liczone w sumie ma chyba z połowę wymiany handlowej Niemiec. Co z kolei stwarza duże możliwości nacisku.

A samych Niemiec bym nie przeceniał.
@RYSZKRE8888: #!$%@? bez konkretów.

Ale mogę się zgodzić z tezą, że UE przypomina nieudane ZSRR.
- Bruksela nie wysysa ze słabszych krajów wszystkich zasobów doprowadzając do pustych półek w sklepach, a wręcz przeciwnie - dopłaca słabszym krajom do tego, by mogły dogonić kraje silniejsze i konkurować z nimi na rynku
- możesz sobie przekroczyć dowolny kraj wspólnoty na dowód
- nie zabija ludzi za pochodzenie czy poglądy polityczne

Oczywiście ja wiem,
Co z kolei stwarza duże możliwości nacisku.


@krzychol66: na kogo? Na niemcy? Niemcy to 20% UE. Jeżeli trójmorze chce oprzeć walkę geopolityczną i konkurencję z UE, Chinami i USA na walce z Niemcami, to powodzenia. #!$%@? z tego będzie.

A samych Niemiec bym nie przeceniał. Ichnia ostatnia fala wyżu demograficznego jest już po 50-ce. Niemcy - takie, jakie znamy - wymierają. Jeszcze kilkadziesiąt lat i będzie kalifat berliński. Do którego jakoś
- w Niemczech osób określających się jako muzułmanie jest oszałamiające 2%?


@dingi_dong: Obawiam się, że to przestarzałe dane. Niemcy wymierają, a na swoje miejsce wpuszczają nachodźców w ilościach milionowych. Dalej jest czysta demografia. Mało Niemców w wieku rozrodczym, mnożyć się nie chcą bo wygodni są. W zamian masz muzułmanów traktujących kobietę jak bydło rozpłodowe i mnożących się bardzo dynamicznie. Dużo nie trzeba...