Wpis z mikrobloga

Jestem zadowolony z tego, że Gazidis poszedł po rozum do głowy i po negatywnym odbiorze briefingu na temat Artety ostatecznie z zrezygnowali z jednego z niedoświadczonych asystentów Guardioli, który w życiu nie prowadził profesjonalnego klubu piłkarskiego. Może nie jest to jakiś super wybór i nie byłby nawet w mojej pierwszej piątce możliwie realistycznych menadżerów, których Arsenal mógł zatrudnić, ale jest ok. Wygląda to też tak jakby był jedynym kandydatem, który był w stanie zaakceptować warunki pracy jakie postawili mu Gazidis wraz ze Svenem oraz Raulem Sanllehi tj. całkowicie ubezwłasnowolnienie jeżeli chodzi o transfery oraz niewielki budżet transferowy w wysokości £50 mln ze składem jaki jest. Trzeba zaakceptować kogo wybrali i patrzeć na pozytywy:
- jest dobrym taktykiem i może ogarnie defensywę, bo to ona była głównym problemem w tym sezonie, szczególnie było to widoczne na wyjazdach, bo jednak u siebie Arsenal był drugą drużyną po City
- poprowadził Almerię z 2 ligi do ósmej pozycji w La Lidze
- Valencia pod jego wodzą 3 razy zameldowała się w top3
- z Sevillą wygrał 3 krotnie pod rząd Ligę Europy i wrócił z nimi do Ligi Mistrzów
- w drugim sezonie z PSG zgarnął tryplet, a skład Kanonierów jest dużo spokojniejszy i bardziej ugodowy od tego z Paryża

Myślę, że sporo osób tak to właśnie będzie tak to widzieć i fani się za nim wstawią, oczekiwania i presję tutaj też będzie mieć mniejszą, więc może nie będzie tak źle. Trzeba dać mu szansę i liczyć, że uda mu się z Arsenalem wygrać Ligę Europy wracając tym samym już w najbliższym sezonie tj. 2018/2019 do ligi mistrzów, bo top4 raczej będzie jeszcze ciężko. Wydaje mi się też, że jego drugi sezon będzie lepszy niż pierwszy, Arsenal w zeszłym sezonie był 5, w tym 6, więc jestem skłonny mu dać tyle samo czasu czyli aż 2 lata i wówczas go ocenić. Oczekuję jedynie od Gazidisa i Svena również racjonalnych transferów.
#arsenal
Pobierz Pustulka - Jestem zadowolony z tego, że Gazidis poszedł po rozum do głowy i po negaty...
źródło: comment_6jdIs79bMLOx8FwPlLNzJLR0B2mqbtJ6.jpg
  • 7
@Pustulka: Dziwny trener, trudny do oceny, jeśli wyciągnął wnioski, to może Arsenal zrobił świetny ruch, ale wiele sugeruje, że jest zapatrzony w "taktykę", co skończyło się dwoma spektakularnymi klęskami w LM.

W Hiszpanii ogólnie sobie radził bardzo dobrze, Valencię podnosił jednego ze sporego kryzysu, a ona aż do końca jego pobytu w klubie była klubem "The best of the rest", przed Atletico i Sevillą chociażby.

Sevillę również wyciągał z trudniejszego okresu,
Nie jestem tylko przekonany, że uniesie presję wyników, bo z tym u niego bywało dotychczas chyba najgorzej.


@rooger: Arsenal to nie PSG, presja będzie dużo mniejsza, wystarczy powrót do ligi mistrzów, ma dwie ścieżki do wyboru top4 bądź wygraną w LE, gdzie ma duże doświadczenie. Nikt tutaj nie oczekuje, że wygra Premier League czy Ligę Mistrzów, dostanie duże wsparcie i spory kredyt zaufania. Mam nadzieję, że poprawi grę całego bloku defensywnego
@Pustulka: takie gdybanie to jakby powiedzieć, że United gdyby nie #!$%@?ło 3 meczy z beniaminkami + inne wpadki a City nie wygrało tych kilku meczy na farcie w ostatnich minutach dałoby mistrza. lub równą walkę do ostatniej kolejki, ale jak widać po tabeli jest zupełnie inaczej ;] ja oczekuję wielkiego United i wielkiego Arsenalu, żeby grali jak za dawnych lat i jeszcze do tego Liverpool. i wyrównana walka między tymi klubami
takie gdybanie to jakby powiedzieć, że United gdyby nie #!$%@?ło 3 meczy z beniaminkami


@hanys1dwa3: To raczej miało pokazać jak Arsenal fatalnie grał na wyjazdach i co zdecydowanie wymaga poprawy oraz co jest możliwe pod Emerym - ledwie 16 punktów na wyjazdach, a gdyby nie ostatnia wygrana to tyle samo co spadkowicze w kontraście do 47 u siebie, gdzie strzelili 54 bramki.