Wpis z mikrobloga

Przy okazji grzebania w starociach natrafił mi się taki o to zegarek marki Saturn ros. Сатурн. Z tego co udało mi się wygooglować to ten egzemplarz pochodzi z lat 60. Niestety nie znalazłem informacji o wartości, więc nie wiem czy opłaca się zakładać nowy pasek. Ty bardziej, że fragment trzpienia od paska utknął w kopercie i chyba trzeba będzie wiercić albo wymienić kopertę( ͡° ʖ̯ ͡°) Poza tym chyba jest uszkodzony datownik. Reszta działa bez zarzutu.
#watchboners #zegarki #zegarkiboners
Pobierz mariusz0 - Przy okazji grzebania w starociach natrafił mi się taki o to zegarek marki...
źródło: comment_09CUy0v1geRRVpLIUhcUPBi2D2OSvZ5s.jpg
  • 8
@mariusz0: To akurat fajne znalezisko, nie znałem wcześniej tego zegarka, ale mi się podoba, zwłaszcza ta tarcza, zarówno giloszowanie jak i umiejscowienie datownika. Już za samo to chciałbym mu założyć pasek i zanieść do zegarmistrza na czyszczenie i oliwienie

Nie mogę znaleźć nigdzie ceny, poza jakimiś ebayowymi gdzie można znaleźć 70 a nawet i 100 dolarów i to przy zniszczonych egzemplarzach, ale tam ceny są z kosmosu, nikt tego nie kupuje
@Abstraktor: Dzięki postaram się coś z nim zrobić. Mam nadzieję, że na tym forum nadal są aktywni użytkownicy. Pierwotnie zegarek był na bransolecie i przeleżał w schowku co najmniej 23 lata. Po śmierci dziadka w 1995 nie był użytkowany. Raczej nie mam zamiaru go sprzedawać gdyż prawdopodobna cena nie powala i bardzo mi się spodobał. Ciekawa jest też jego historia, gdyż nieżyjący już dziadek dostał go od ruskich żołnierzy w zamian
@mariusz0:

No z aktywnych for to z pewnością jest opis odnośnika i czwarty wymiar, na nich możesz śmiało o wszystko pytać i na pewno ktoś ci odpowie
Z ceną nie mam pojęcia, jak mówiłem znalazłem tylko na ebayu ale tamtejsze ceny totalnie nic nie wnoszą, są z reguły dość dziwne, często się zdarza, że ktoś próbuje tam opchnąć bezwartościowy radziecki zegarek za duże pieniądze licząc na to że ktoś się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarczur: Pewnie masz rację :)
Swoją drogą luma wygląda na ładnie zachowaną mimo upływu lat.
Ciekawe czy faktycznie już wyzionęła ducha i teraz już tylko powoduje raka zamiast dodatkowo świecić ( ͡º ͜ʖ͡º)