Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo
Czołem! może ktoś z was zna się na temacie i pomoże mi w wyborze wędki.
Potrzebuje czegoś na klenie/jazie i ew. jakieś rapy czasami.
Po przeszukaniu sieci wychodzi mi ze dobry kij to będzie konger tango 270\10 i teraz wiem ze powstala jego druga generacja konger tango II droższy o jakąs stówke.. ale chyba ani blanku ani przelotek w nim nie zmienili. Wiec nie wiem czy jest sens przepłacać, co myślicie?
  • 20
@KamilWrona: Wątpię, żeby coś zmienili. Ewentualnie wytrzymałość na większa rybkę ;) Musiałbyś dobrze porównać parametry :> + mogli wygląd zmienić.
Po co Ci aż tak długa wędka na klenie/jazie ? :|
@Zlota_rybkaV6: bo tam gdzie łowie główki są bardzo długie, wole gdzieś w polowie główki stanąć i przerzucić nią woblera/smużaka, teraz mam kongera ultra jig 210 i nie jestem w stanie tak daleko posłać przynęty jak bym chciał :)
@KamilWrona: A no okej :/ To musisz jeszcze ciężarki dobrze dobrać, żeby leciało jeszcze dalej niż chcesz. Tylko tak, żeby spławik(jeżeli stosujesz taka metodę) nie zatapiał się :)
Mogę polecić także takie łapki na kijku w kształcie litery Y (nie pamietam jak sie nazywa) i tam pakujesz kukurydze i inne jedzonko jakieś chcesz i strzelasz i ląduje w takim miejscu jaki chcesz :D
@hasek34 myślałem o czymś do 14, ale boje się że takim kijkiem nie załaduje dobrze bromby np. i nie będzie latać, ona z gram ma. Chyba pójdę do sklepu i spytam czy mi nie pożycza kijka na 15 min żebym sprawdził jak latają przynęty
Mogę polecić także takie łapki na kijku w kształcie litery Y (nie pamietam jak sie nazywa) i tam pakujesz kukurydze i inne jedzonko jakieś chcesz i strzelasz i ląduje w takim miejscu jaki chcesz :D


@Zlota_rybkaV6: To się proca nazywa...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KamilWrona: ciężko Ci będzie to ożenić ze sobą. Powiedziałbym że nawet może okazać się to niemożliwe. Łowienie bolków trochę się różni od łowienia kleni tym bardziej jeśli mówisz że łowisz na kilkugramowe smużaki. Bolenia to może taki zestaw pozwoli Ci wyciągnąć jako przyłów niż jako celowe nastawienie się na tą rybę.
@leszkuuu: może nie będzie to bardzo optymalne ale widziałem to tak. Smuzakio kilka gram (kijke powiedzmu 1-10, 2-14) jak będzie długi i ładnie się ładował to powiedzmy ze rzucę nim na odpowiednią długość, woblery boleniowe jak powyberam dobrze w sklepie to powiedzmy 8-12 gram, będe łowić na granic, moze lekko przeciąże kijek ale powinno się udac. Szczegolnie jesli znajde taki z praca szczytowa zeby dół kija jakos tam trzymał ta przynęte
@KamilWrona: Do 10g to sobie odpuść jak chcesz uniwersała, bo już pomijając to, że pod boleniowymi wobkami ci taki kij klęknie i komfort żaden, to jak ci uderzy w nurcie bolo taki 60+ to cię sponiewiera z taką wykałaczką. Nie ma zmiłuj, jak chcesz ładować 1g brombę komfortowo to albo delikatny kijek i noś drugi kij na bolka, albo bierzesz uniwersał i musisz jednak z częścią komfortu się pożegnać. Mam na