Wpis z mikrobloga

Mireczki, strzeliło mi do łba, żeby jechać na urlop w czerwcu/lipcu na wakacje na tydzień do Norwegii. Na azair znalazłem tanie loty do Oslo.
Powiedzcie mi jak wygląda sytuacja z wypożyczeniem samochodu? Gdzie można załatwić to najtaniej i generalnie rzecz biorąc najkorzystniej (dojazd, odbiór, cena itd.)?
Czy ktoś może polecić jakiś nocleg (bez wypasów ale też nie dziadostwo)?
Jakieś pro tipy?

#norwegia #podroze #podrozujzwykopem #skandynawia
  • 9
@plecak_odrzutowy no to do samego Oslo z Torpu jeszcze godzina drogi pociągiem, który kosztuje 60 - 80 zl w jedną stronę, nie pamiętam już dokładnie.
Okolice Torpu są jednak przyjemne - Sandefjord, Tonsberg, Borre, Horten, Verdens Ende... Poniżej 100 zl za nocleg nie ma szans zejść a i tak trzeba poszukać.
Ja będąc w Norge korzystałem z dwóch rzeczy - Couchsurfing oraz namiot, który możesz w lesie czy na plaży rozbić na
@plecak_odrzutowy: Wypożyczalnie bierz te duże, osobiście polecam Avis albo Hertz, ceny większe, ale za to Cię nie wyruchają. Cena za najtańsze auto to około 800-1000nok za dobę. Co do noclegu to nic nie podpowiem, ale couchsurfing to chyba najtańsza opcja zaraz po namiocie. Gdybyś spał u kogoś to weź wódy i fajek pełen limit, możesz tym parę dni pobytu opłacić xD
@plecak_odrzutowy: Co do noclegow rozwaz namiot - skandynawia ma prawo pozwalajace nocowac gdzie sie chce jak nie ma zakazu, byle bodajze 100 metrow od zabudowan. Bardzo obniza koszty podrozy. Co do mycia, jak w ciagu dnia spytasz na kempingu czy mozesz skorzystac z prysznica to pozwola, prysznice nawet dla nocujacych sa na monety, 10 NOK za 4-6 minut wody.
Jak mozesz wez duzo zarcia z kraju, jakies liofy itd, bo tam
@DryfWiatrowZachodnich: no właśnie taki miałem plan, który sobie obmyśliłem jakiś czas temu. Planuję jechać kiedyś własnym autem i objechać kraj maksymalnie, załadować cały kufer żarcia, namiot i sprzęt biwakowy. Na razie nie ma możliwości, żeby to zrealizować bo spodziewamy się dziecka i żona nie da rady tak długo podróżować, mieszkać w namiocie bez dostępu do węzła sanitarnego itd.
No nic, chyba dopiero jak już małe się urodzi i dorośnie trochę to