Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!

Wie ktoś może, jak teraz wygląda sprawa fotografowania i umieszczania zdjęć w Internecie zgodne z RODO?

Coś się zmieniło w tej sprawie czy tak, jak zwykle? Chodzi mi o to czy, jak np. jest na stronie internetowej moje zdjęcie a w tle osoby, to czy nadal przysługują tamtym osobą w tle do bycia zapomnianym? Bardziej chodzi mi o to czy RODO coś zmienia w sprawie umieszczania kogoś wizerunku w sieci?

Na przykładzie opisanym wyżej; mój wizerunek a w tle inne osoby (według Polskiego prawa chyba min. 3 osoby muszą być, żeby nie można było usuwać), to przysługuje im coś czy nie?

#fotografia #rodo #prawo #polska #wizerunek
  • 1
@Hdolf_Aitler: Jeśli chodzi o fotoamatorów to chyba nic nie uległo zmianie. W przypadku wizerunku potrzebujesz zgodę na publikację jak do tej pory, a jeśli chodzi o tłum, czy osoby będące tłem, to tak jak do tej pory, nie wymaga to zgody.
Zmiany są w przypadku zawodowego focenia, teraz potrzebne są indywidualne zgody na przetwarzanie i upublicznianie, i to w zasadzie dla każdego medium osobno. Np. mając zgodę na upublicznienie wizerunku w