Wpis z mikrobloga

@Veezen: Moja rozowa robi wizki w sketchu, ktore wczesniej rysuje w cadzie. Jednak nawet po calonocnym renderowaniu nie wyglada to tak ladnie. To sie w ogole jakos podobnie robi czy w zasadzie trzeba sie od poczatku uczyc tego?
@Wloczykij2: Filmiki powyższe są z Blendera więć jeśli nie zna softu, musi się go nauczyć. SketchUp to kompletnie inny proigram i nie służy raczej do tworzenia pięknych wizualizacji (a przynajmniej nie potrafiłem znaleźć żadnego które wygląda dobrze) a prędzej do modelowania architektonicznego(?)

Tutaj w przypadku Blendera masz wszystko renderowane w czasie rzeczywistym - istnieje szansa że będzie lekkie opóźnienie w zależności od posiadanego sprzętu, ale różnica czasowa jest spora na korzyść
Raczej niech różowa przerobi kilka sensownych tutoriali z interiorów w SkechUpie. Jeżeli używa Vray, to może łatwo osiągnąć efekty podobne do powyższych filmów.


@Baston: Tylko Vray to silnik produkcyjny, totalnie niepraktyczny dla freelancera wizkowego w 2018 r.

@Wloczykij2
Tylko Vray to silnik produkcyjny, totalnie niepraktyczny dla freelancera wizkowego w 2018 r.


To taki żart? :)

Wręcz przeciwnie. Jest szybki, łatwy w obsłudze (szczególnie ver. 3.xx), materiałów do niego jest od groma i jest obsługiwany przez wszystkie render farmy jakie znam :) Nie wiem gdzie tu niepraktyczność.
To taki żart? :)


Nie wiem czy to był żart czy nie, ale znalazłem lepszy:

Jest szybki, łatwy w obsłudze (szczególnie ver. 3.xx)


Nie jest szybki, ani też łatwy porównując do nowych silników.
VRay to biasowy brat bliźniak Arnolda służący w dużych produkcjach.

i jest obsługiwany przez wszystkie render farmy jakie znam :) Nie wiem gdzie tu niepraktyczność.

W tym, że potrzebujesz renderfarmę :)
Ty obrazek który liczysz 30 min ja będę