Wpis z mikrobloga

Od niedawna jestem inspektorem ds. Zwierząt w jednym ze stowarzyszeń. Tylko w przeciągu tygodnia mieliśmy 22 zgłoszenia. Wszystkie psy na lancuchu, wszystkie zaniedbane, chude, chore, w rozlatujacych się budach, bez wody, jedzenia i po prostu zwykłej opieki. Właściciele totalnie niereformowalni, słyszymy „TO INO JEST PIES”. Zawsze ta sama spiewka, ze nie mam pieniędzy, ze pies przecież stary, ze przeciez niczego mu nie brakuje, że w takim razie wezcie se go i się zajmijcie. Ale #!$%@? gdzie mamy je wziąć? Wziąłeś #!$%@? bez serca zwierze to się nim zajmij. Wszystkie nasze domy tymczasowe (czyli domy wolontariuszy) zapchane. Schroniska tutaj nie mamy. Za wszystko sami płacimy, za benzynę, za weterynarza. Pomoc w postaci karmy mamy od ludzi. Jestem wykończona psychicznie cierpieniem tych zwierząt, a najgorsze jest to, że w tym państwie z kartonu jest takie gowniane prawo, które pozwala trzymać psa na uwięzi i traktować żywe stworzenie jak gowno.
#psy #polska #zalesie #pies #prawo #ochronazwierzat
  • 222
a kogo obciążymy za działanie tego urzędu? Ja psa nie mam ale płacić będę no nie? ;>


@Zle_Japko: Powinniśmy zatrudnić kolejne nie wiem 50 tysięcy urzędników żeby chodzili po wsiach i sprawdzali czy psy są dobrze traktowane. A tymczasem w trakcie covidu mieliśmy ponad 200 tysięcy niepotrzebnych zgonów bo u nas służba zdrowia nie działa.

To jest podobny podejście jak ci ludzie co się przypinają do drzew bo ekologia.
@katienca: dzieciak statystycznie wyrobi dla państwa w trakcie życia więcej podatków niż przeżre za 800 plus. Więc każdy bachor to de facto profit dla państwa. Ale ogólnie to tak w pełni zgadzam się powinno takie gówno zniknąć bo też wolałbym chować to do skarpety. Pytanie czy istnienie jednego gówna jest argumentem do istnienia drugiego gówna (urzędu sprawdzania dobrostanu psów na wsi) bo jak tak to ja mam pomysł jeszcze na wiele
e przeciez niczego mu nie brakuje, że w takim razie wezcie se go i się zajmijcie. Ale #!$%@? gdzie mamy je wziąć? Wziąłeś #!$%@? bez serca zwierze to się nim zajmij.


@katienca: przecież większość tych psów na łańcuchu na wsi to są jakieś przybłędy albo ktoś komuś daje psa za darmo bo temu komuś się urodziły i nie ma co z nimi zrobić więc wydaje sąsiadom a ci psa wezmą bo