Wpis z mikrobloga

Od niedawna jestem inspektorem ds. Zwierząt w jednym ze stowarzyszeń. Tylko w przeciągu tygodnia mieliśmy 22 zgłoszenia. Wszystkie psy na lancuchu, wszystkie zaniedbane, chude, chore, w rozlatujacych się budach, bez wody, jedzenia i po prostu zwykłej opieki. Właściciele totalnie niereformowalni, słyszymy „TO INO JEST PIES”. Zawsze ta sama spiewka, ze nie mam pieniędzy, ze pies przecież stary, ze przeciez niczego mu nie brakuje, że w takim razie wezcie se go i się zajmijcie. Ale #!$%@? gdzie mamy je wziąć? Wziąłeś #!$%@? bez serca zwierze to się nim zajmij. Wszystkie nasze domy tymczasowe (czyli domy wolontariuszy) zapchane. Schroniska tutaj nie mamy. Za wszystko sami płacimy, za benzynę, za weterynarza. Pomoc w postaci karmy mamy od ludzi. Jestem wykończona psychicznie cierpieniem tych zwierząt, a najgorsze jest to, że w tym państwie z kartonu jest takie gowniane prawo, które pozwala trzymać psa na uwięzi i traktować żywe stworzenie jak gowno.
#psy #polska #zalesie #pies #prawo #ochronazwierzat
  • 222
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@katienca: ja dla swojego pieska zmieniłem pracę na zdalną, jestem w trakcie kupna mieszkania z ogrodem, żeby mógł se chasać, a była sytuacja gdzie wieśniak, który trzyma 2 pasy w klatce, nigdy ich nie wypuszczał, przez całe życie widziały parę metrów kwadratowych, nigdy nie było weterynarza, powiedział mi, że mój pies w bloku ma gorzej.... no po prostu brak komentarza
Gdyby zmieniono prawo i zakazano trzymania psów na łańcuchach i wlepionoby kilkaset mandatów to by sie jeden wsiur z drugim nauczył, ze nie po to jest pies zeby siedział na uwięzi.


@katienca: Masz rasy psów które są agresywne i które używa się do pilnowania. I co ty chcesz takiego psa puszczać wolno cały czas żeby zagryzł jakiegoś dzieciaka albo inne zwierzęta bo ci na przykład ucieknie przez bramę?
@katienca i jak zwykle thread w którym wykopki zesraly się bo ktoś słusznie stwierdza że psy i ogólnie zwierzęta są #!$%@? traktowane na wsiach i tłumaczą to „standardowo polska wsią” albo przykładam innych zwierząt i tak te zwierzaki też są #!$%@? traktowane ale w tym wpisie jest mowa o psach. Dobra robotę robisz i poza wykopem to duża część ludzi popiera twoje myślenie.
@FPmaster:

Dobra robotę robisz i poza wykopem to duża część ludzi popiera twoje myślenie.

Tak popierają na fb i mówią jakie to jest fajne. I czy coś się zmienia? Nie bo ci sami ludzie co tak przyklaskują lubią sobie mleko wypić, kurczaczka zjeść albo kiełbaskę wołową wpieprzyć - a to wszystko od tego złego wsiora. A na 10 uratowanych psów masz 10 000 która została zabita przez kogoś i na przykład