Wpis z mikrobloga

Tu plusy jeśli szanujesz jednego z najlepszych obrońców w historii

@Nafaros: W historii czego? Bo chyba nie całościowo w historii piłki nożnej xD

Z ostatnich 18 lat mogę wymienić ci o wiele lepszych od niego obrońców. Tak na szybko:

Nesta, Maldini, Cannavaro, Chiellini, Stam, Rio Ferdinand, Puyol, Thiago Silva, Javier Zanetti, Terry, Vidić, Ayala, Desailly, Costacurta, Thuram...

jedyny kontakt z obroną to on powinien mieć w sądzie

@dziara1429: dobre (
  • Odpowiedz
Po Chiellinim przestałem czytać,

@Nafaros: Czyli masz zdolność skupienia typowego fana Ramosa xD Ale spokojnie, przekleję ci ich jeszcze raz, samych po "Kielonie":
Stam, Rio Ferdinand, Puyol, Thiago Silva, Javier Zanetti, Terry, Vidić, Ayala, Desailly, Costacurta, Thuram...
Każdy lepszy od Ramosa. Każdy grał już w XXI wieku, także teoria o "jednym z najlepszych w historii" coś ci się sypie, bo jakbym dodał jeszcze wcześniejszych defensorów to Ramos byłby daleko, daleko... (
  • Odpowiedz
@Jadugar: Z jednej strony śmieć, ale z drugiej strony prawdziwy lider, który da się pokroić za zespół. Potrafi strzelić w ważnych momentach (a to przecież obrońca), nogi nie odstawi, zawsze walczy i co może się niektórym nie spodobać, jeśli trzeba, to skutecznie wyeliminuje najmocniejsze ogniwo przeciwnika. Wbrew pozorom, to normalka w futbolu. Jak Lewy wyglądał po meczu z Sevillą? Jeżeli jesteś gwiazdą to stajesz się celem. Jesteś ostrzej traktowany niż inni,
  • Odpowiedz
@Jadugar Ja szanuje, jakby faulował Hendersona a nie Salaha to nie byłoby całej gownoburzy. Od zawsze gra się tak, żeby zrobić krzywdę najlepszemu piłkarzowi przeciwnika, akurat jemu się to udało, dla Realu to bohater bo odwrócił losy meczu.
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: szczerze mówiąc to zawsze zastanawia mnie to pisanie o Puyolu jako jednym z najlepszych obrońców. Owszem to boiskowy gentleman, bardzo doby obrońca ale ciągle odnoszę wrażenie, że jest mocno przeceniany, co oczywiście nie oznacza, że jest słaby. Niemniej jest to piłkarz, którego darzę ogromnym szacunkiem za to jak reprezentował swój klub czy reprezentację.
  • Odpowiedz