Wpis z mikrobloga

@RYSZKRE8888 Dowodzony przez Rajsa oddział Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego ponosi odpowiedzialność za przestępstwa przeciwko prawosławnej ludności cywilnej ówczesnego powiatu bielskiego. Oddział Rajsa odpowiedzialny jest w szczególności za zbrodnię w Zaleszanach, w wyniku której śmierć poniosło łącznie 16 osób, które straciły życie w palonych domach od kul lub zmarły później w wyniku odniesionych ran. Dokonał również mordu w Puchałach Starych, w czasie którego rozstrzelano 30 prawosławnych białoruskich chłopów, uwalniając przy tym
@szurszur

Otóż nie. Do momentu w którym w Zaleszanach był nic złegego się nie działo. Skoro tak mordował ludzi to dlaczego w tej stodole nikomu nic się nie stało tylko wszystkich puścił wolno?
@biesy Tak się składa że ja przeczytałem o tym parę książek i wiele artykułów. Ja biorę wiedzę z prac dr Krajewskiego, dr Muszyńskiego, dr Bechty, Marka Ostapiuka.

Słyszałeś może o tym że 1/3 jego oddziału stanowili prawosławni? Nawet jego zastępca był prawosławny.