Wpis z mikrobloga

Wymieniajcie tu najbardziej niesmaczne zachowania księży jakich byliście świadkami (lub miało to miejsce w Waszym bliskim otoczeniu tj. ta sama parafia, ta sama szkoła) -
Ja zaczynam -
- bicie dzieci listewką w ramach śledztwa w sprawie nieumyślnego i nietrwałego zabrudzenia ściany w kościele
- publiczne piętnowanie 7 letniego dziecka w kościele w obecności paruset ludzi za to, że rodzice nie chodzili regularnie do kościoła. Wobec dziecka też użyto obelżywych słów po wskazaniu go palcem.
- piętnowanie (podczas mszy i lekcji religii) z imienia i nazwiska nastolatek, które według informacji księdza niemoralnie się prowadziły (usłużne babcie donosiły, możliwe, że sytuacje były przesadzone i za samo przesiadywanie wieczorem z chłopakami można było być pomówionym).
- stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i nazywanie mieszkańców z jednej z miejscowości patologią (było wiele innych inwektyw, ale już nie pamiętam), bo z kimś tam miał zatarg
- publiczne nazywanie mniej pobożnych wiernych mordercami i degeneratami
- takich bardziej ogólnych w rodzaju nazywanie tych, którzy głosowali na partie rywalizujące z prawicowymi (AWS,PiS zależy jaki okres) zdrajcami narodu to nawet nie wymieniam

#neuropa #4konserwy #duchowni #ksieza #szkola #przemoc #wyznanie
  • 8
@szurszur z osobistego doświadczenia. W rodzinie organizowaliśmy pogrzeb babci. Uszanowaliśmy jej wierzenia więc pogrzeb był katolicki. Ksiądz wziął kasę za ustaloną przemowę, a w trakcie ceremonii odczytał co innego z podpisanymi życzeniami od obcych nam ludzi. Taką pokazówkę sobie zrobili hojni katolicy.
@szurszur: rozpoczynanie mszy od ogłoszeń parafialnych by bardziej zdyscyplinować ludzi do płacenia na wszystkie pomysły proboszcza

wypominanie ludziom w czasie ogłoszeń, że proboszcz musiał z P R Y W A T N E G O konta dać 60k na remont dachu bo parafianie za mało dali
@szurszur:
1. Ksiądz na lekcji w gimbazie podniósł jednego ucznia za fraki i rzucił nim o ścianę, bo ten głośno gadał
2. W trakcie mojego bierzmowania ksiądz zrobił kazanie w którym mówił, że należy głosować na "pro-polskie i katolickie partie polityczne". Było to zaraz po tym gdy PiS doprowadził do przedterminowych wyborów, więc łatwo się domyślić które partie polityczne ksiądz miał na myśli...
@szurszur: W mojej rodzinnej wiosce ksiądz udzielał ślubu będąc w stanie mocno wskazującym. Rzucał do państwa młodych i ich rodziców głupkowate komentarze, do tego bełkotał i musiał powtarzać niektóre kwestie. Uroczystość co prawda została dociągnięta do końca, ale z tego co wiem od tamtego czasu nikt z rodzin nowożeńców już się w tym kościele nie pojawił.
@szurszur: U mnie w trakcie lekcji religii ksiądz uderzył pięścią w brzuch niesfornego ucznia (chyba 5-6 klasa podstawówki), aż go zgięło w pół i upadł na ziemię. Ale nic z tego nie było, bo ten uczeń to był taki trochę patus - półcygan i nikt się za nim nie wstawił. Księdza #!$%@? dopiero gdy powiedział, że większość dziewczynek z klasy wygląda jak "dziwki" (ze względu na ubiór) - rodzice przylecieli do
@MiloszPrzemily: Możesz mieć rację z tą końcową teza o wsi, u Ciebie rodzice zrobili inbe, bo to jednak miasto. Niektóre z moich przykładów przeszły bez echa, bo to była wieś na prowincji w bardzo religijnej częsci Polski. No i też pewnie ma znaczenie, że to jednak nie były ostatnie lata, a 90-te i niewiele później - przynajmniej w częsci dotyczącej nieletnich.