Wpis z mikrobloga

Mirki, wifi mi slabo dziala w 1 pokoju i potrzebuje je sobie tam poprawić. Mam tam internet po kablu poprzez powerline. Do tej pory uzywalem bananapi z hostap - śmiga fajnie ale karta ktora mam podpieta nie umi w N a konfiguracja też jest średnio wygodna, no i osobna sieć trzeba się przelaczac recznie.
Czy podpięcie tam np takiego wynalazku http://allegro.pl/router-wds-ap-client-wisp-repeater-netis-wf2414-i6926201050.html
to będzie ta słynna dobra zmiana ? Bo cena mega ip ewnie bym przeżył koniecznosc przelaczania wifi.

W ogóle koncepcja 2 osobnych sieci jest słaba ale meshowe rozwiązania trochę za drogie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zna ktos moze inne rozwiązania które pozwolą mi mieć 1 sieć? Mesh drogi, repeater słabe bo duplikuje ruch.
#wifi #siecikomputerowe #pytanie
  • 8
@alienv sprzętowy, albo software. Jak np unifi, Aruba, Draytek... Kontroler dba aby klient miał możliwie dobre połączenie, sam przełącza pomiędzy dostępnymi sieciami wifi
@alienv jak ma być dobrze to niestety zwykle nie jest tanio. Mam w domu 4 UAP Pro i cloudkey (kontroler)... Jestem mega zadowolony. Wcześniej też kombinowałem z repeaterami ale to był dramat. Zrób dwie osobne ssidy i przelaczaj się pomiędzy nimi ręcznie. Apka na androida swifi trochę pomaga. A mówiąc software miałem na myśli soft kontrolera uruchomiony np na nasie, raspberry pi itp
@Drail: no właśnie mam tak teraz ale chciałem sobie ułatwić, jedyna zmianę jaka teraz zdaje się mogę zrobić to wystawić 2 identyczne sieci na różnym kanale i podobno urządzenia same będą się przełączać, chociaż nie wiem jak to w praktyce jeszcze działa. Do tej pory miałem osobne sieci i było to irytujące.
@Gooma: no Ubiquity jest za drogie na moją obecna potrzebę ( ͡° ʖ̯ ͡°)