Wpis z mikrobloga

Zapytałbym jak postawił na nogi gruzińską policję. Zapytałbym o jego rozmowy z Putinem - o czym rozmawiał i jakie odniósł wrażenie co do tego człowieka. I trzecie - zapytałbym o Gruzinów w aspekcie potencjalnych pracowników sezonowych w PL.
@tomasz-maciejczuk: zadaj ogólne pytanie odnosnie geopolityki i ciągnij o tym przez 10 minut:
1
-jak jego zdaniem wyglada obecnie ukłąd sił w Gruzji i na Ukrainie (Rosja,USA,Niemcy+Francja)
-kto wygrał
-dlaczego
-jak widzi ten układ sił za 20 lat
-jak wyglada niemieckie soft-power na Ukrainie,którego przejawem są pomniki wiadomego koleżki
(ciągoty historyczne do orientowania się na Niemcy wynikające z prostej zależnosci;sąsiad mojego sąsiada to mój sojusznik)

2
Bush i jego mowa: "Georgia
jak wyglada niemieckie soft-power na Ukrainie,którego przejawem są pomniki wiadomego koleżki


@rzbiquwt: Pomniki Bandery to soft power Niemiec?

(ciągoty historyczne do orientowania się na Niemcy wynikające z prostej zależnosci;sąsiad mojego sąsiada to mój sojusznik)


@rzbiquwt: Ukraina orientuje się na silne kraje. Czyli głównie na USA. Na Niemcy w takim stopniu w jakim jest to silny kraj w UE. Jeżeli ktoś myśli, że robi tak aby tworzyć sojusz przeciwko Polsce to
Pomniki Bandery to soft power Niemiec?


@szurszur: Pośrednio...Tak.
Tak samo jak pośrednio "Dał nam przykład Bonaparte" w hymnie były przejawem francuskiego soft power.
Pewnie miało ono niebagatelny wpływ na to jak potoczyla się nasza historia odzyskania niepodległosci
(wybranie opcji francuskiej)

Pomniki to tylko przykład,chodzi o całą narrację historyczną.
Dobrze wiesz,że ta mała,najbardziej zdeterminowana część ma olbrzymi wpływ na reszte społeczeństwa.
Dokładnie tak samo jak Wyklęci stali się mainstreamem w Polsce.

Czy
@rzbiquwt: Do Bonaparte odwołują sie i dizsiejsi Francuzi. Niemcy ani do Bandery ani do swoich nacjonalistów już nie.

Beznadziejny przykład.Nie ta konfiguracja geograficzna.

Mam lepszy-u nas dochodzi do władzy opcja prorosyjska i ogłasza,ze Rosja to nasz strategiczny sojusznik.

Czy gdyby Ukraińcy powiedzieli,że to zagrożenie dla ich interesów byłoby to przesadą? Odpowiedz sobie sam.


@rzbiquwt: Aha czyli Rumunia rzekomo zły przykład, bo ''nie ta konfigruacja geopolityczna'', a żeby uzasadnić przykłąd Ukrainy
konfigruacja geopolityczna'


@szurszur: geograficzna

a żeby uzasadnić przykłąd Ukrainy to podajesz przykład z ... wymyślonej konfiguracji.


analogia:
Polska pomiędzy Ukrainą a Niemcami
Ukraina pomiędzy Polską a Rosją

brak analogii:
Polska pomiędzy Ukrainą a Niemcami
Ukraina obok Polski i Rumunii.

Jeżeli w tym momencie nie rozumiesz o co mi chodzi to już nie mój problem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rzbiquwt: Pisałeś o sasiadach i do tego się odnosiłem, dopiero teraz zmieniasz twierdząc, że to musi być kraj pomiędzy. Oczywiscie, że nie musi.
Ukraina dąży do wejścia także w nasze sojusze, a nie w jakiś niemiecki.
Co ciekawe najwieksi zwolennicy Bandery na Ukrainie nie chcą do UE a Niemcy Merkel oceniaja podobnie jak nasi prawi - czyli jako siedlisko zła, deprawacji i konia trojańskiego sprowadzajacego imigrantów.
zmieniasz twierdząc, że to musi być kraj pomiędzy.


@szurszur: Nie zmieniam.Nie mówiłem,że musi być pomiędzy,bo wydało mi się to oczywiste,że geografia tutaj rządzi i jest bezlitosna.Nie zgadzasz się z tym?
@rzbiquwt: Rządzi w pierwszej USA , NATO i UE a nie jakiś wydumany i wynikajacy z geografii sojusz Niemiec i Ukrainy. On w przeszłosci miał miejsce bo tereny w większoscią ukraińska były w polskim władaniu, wiec Ukraincy popierali naszego wroga tak jak my zachowywalismy się w czasie gdy bylismy pod rozbiorami.
Teraz sytuacja geopolityczna jest inna i inne zaleznoscia decydują a nie te sprzed 100 lat.
UE a nie jakiś wydumany i wynikajacy z geografii sojusz Niemiec

Hhhh,a z czego w pierwszej kolejności składa się UE i kto ma w niej najsilniejszy głos wynikający zasłużenie z największego potencjału?Zaklinamy rzeczywistość?

Już #!$%@?ąc od solidarności europejskiej i tego czy to fair czy nie fair(bo coś takiego w geopolityce nie istnieje):
To chyba jednak Niemcy przepchneli NS2 wbrew głosom żuczków z Europy Środkowej.
Więć hmm,chyba jednak mają troszeczke silniejszy głos w
@rzbiquwt: Wszystko już napisałem. Powielasz tu kalke i bład jak niektórzy w przypadku prorosyjskiego Dmowskiego a pomijają, to że zmieniły się realia geopolityczne. Sa inne sojusze, poszczególne państwa maja inne cele, inni sa główni rywale i to one determinują działania państw bardziej niż położenie. Bo gdyby było inaczej to Czesi i Słowacy powinni być naszymi wrogami.