Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco:

Jeśli trend się utrzyma


Spada liczba wiernych uczestniczących w Mszach Świętych. W 2016 roku w niedzielnej Eucharystii uczestniczyło 36,7% zobowiązanych katolików, a do Komunii Świętej przystąpiło 16%.

https://wpolityce.pl/kosciol/374883-spada-liczba-wiernych-uczestniczacych-w-mszach-swietych-sprawdz-nowe-statystyki-o-kosciele-w-polsce
szeffoliarzy - @ImInLoveWithTheCoco: 

 Jeśli trend się utrzyma

Spada liczba wier...

źródło: comment_OTuJZ4Ltr30NZDMbl6rSLeUslWyLhb33.jpg

Pobierz
@ImInLoveWithTheCoco: To jest martwe w dużej mierze. Jest pewien przymus w tym względzie. Ja też praktykuję pewne elementy religii ze względu na presję rodziny. Bo nie wypada itd. A osobiście dawno bym to pierdonął albo podszedł do sprawy z innej strony. Ale wolę mieć święty nomen omen spokój. Ostanio mnie nawet zliczyli w październiku ale gdyby to ode mnie zależało to by mnie nie było w świątyni. Pilnują mnie więc ja
Spada liczba wiernych uczestniczących w Mszach Świętych. W 2016 roku w niedzielnej Eucharystii uczestniczyło 36,7% zobowiązanych katolików, a do Komunii Świętej przystąpiło 16%.


@szef_foliarzy: @fu8ch: Ponieważ ludzi w wieku 25-40 jest więcej niż w wieku 15-25. Chociażby w USA ludzie urodzeni po 2000 roku są dwa razy bardziej religijni niż mileniasi.
@MagnaPomerania: Uhm, nie wiem w jakim Ty kraju żyjesz, ale tutaj w Polsce za taki donos masz więcej kłopotów niż ten ksiądz pedofil. Znam księdza, który doniósł na innego księdza i to jego zgnoili i odszedł z kapłaństwa, a domniemany pedofil został proboszczem i ma się dobrze. Muszą być zeznania kilku ofiar, a w Polsce ludzie się do tego nie przyznają, wolą się powiesić niż kiedykolwiek to ujawnić. Potwierdzone info. Pamiętasz
M.....y - @MagnaPomerania: Uhm, nie wiem w jakim Ty kraju żyjesz, ale tutaj w Polsce ...

źródło: comment_J9WE5nAg3Dyfl60uqaM7xYP21bUo8jMs.jpg

Pobierz
@ImInLoveWithTheCoco: Protesty w obronie sądownictwa, krytykowały sługusy partii totalnej pic stwierdzając, że oprócz tysięcy zgromadzonych ludzi są przecież ci, którzy zostali w domach, a więc ich nie popierają. To ilu młodych ludzi, poza wymienioną przez ciebie, obecną tam garstką nie było?
@ImInLoveWithTheCoco: Po pierwsze nie jest to cała prawda, zresztą wykop jest najlepszym przykładem. Po drugie często jest to tylko na pokaz lub pod wpływem rodziny i dlatego później takie osoby udzielają pod tagami #gimboateizm. Po trzecie ilość nie znaczy jakość, wystarczy porozmawiać z francuskim katolikiem i można poczuć różnicę.