Wpis z mikrobloga

nano to gównonotatnik. Ogarnięcie podstaw vima to jakieś 20 minut? A po poznaniu dodatkowych poleceń i skrótów czyni z niego kombajn. Nie bez powodu często u programistów widuje się wtyczki vimowe. Sama mam w przeglądarce i IntelliJ ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zamaskowany_Kotek: Chyba nigdy nie próbowałaś używać mcedit, obecnie nie ma lepszego edytora pod konsole( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3onek: też korzystałam z notepad++ i z sublime, szczególnie ten drugi mi przypasował, aczkolwiek vim posiada wszystkie funkcje sublime i jeszcze więcej. No i tak jakoś wygodniej mi się z niego korzysta bo nie trzeba co chwile przestawiać ręki na myszkę. O dziwo nawigowanie klawiaturą jest mega szybkie i precyzyjne bo można przeskakiwać co słowa, zdania, skakać do elementów, podmieniać bloki, no po prostu kombajn.

@Rodriquez: nie kojarzę, to nie
  • Odpowiedz
@Rodriquez: może z emacs ci się pomyliło. Nie korzystałam z niego, ale ponoć ma podobne funkcjonalności, jednak inną klawiszologię, a ta obecna w vimie jest bardzo intuicyjna no i nie widziałam emacsowych wtyczek do IDE, także ten ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@L3onek: programy piszę tylko w java i tylko w intellij. Te śmieszne edytorki to o kant dupy potłuc, strasznie niewydajne. Do całej reszty zastosowań vim.
  • Odpowiedz