Wpis z mikrobloga

@msichal: ja wiem, tylko że przy okazji często blokowało się rondo. Kiedyś rozmawiałem o tym z biegłym sądowym z zakresu ruchu drogowego i powiedział mi, że rondo jest w ogóle źle zaprojektowane. Ma za małą średnicę na dwa pasy (z tego powodu jadąc lewym, nie widzisz dobrze w lusterku prawego).
Z drugiej strony w Chorwacji widziałem całą masę rond dwupasmowy o bardzo małej średnicy, po których się dało jeździć bezpiecznie. Tylko
@IgorK: W Cieszynie chyba są takie ronda o jakich mówisz - po prostu jakby wydzielony fizycznie pas do zjazdu pierwszym w prawo.
Chciałbym zobaczyć to oznakowanie na żywo, bo ciekawi mnie co zrobili ze zjazdem w Hrubieszowską, gdzie przecież jest tylko jeden pas zjazdowy w przeciwieństwie do reszty.
bo ciekawi mnie co zrobili ze zjazdem w Hrubieszowską, gdzie przecież jest tylko jeden pas zjazdowy w przeciwieństwie do reszty.


@msichal: to jest drugi powód dla którego to rondo jest źle zaprojektowane. Nie zwróciłem na to uwagi, bo w sumie tylko raz jechałem po nowych oznaczeniach.