Wpis z mikrobloga

Witam Was turskawkowych ( #truskawka ) maniaków. Halo #wroclaw słyszycie mnie? Sezon w tym roku już w pełni i trzeba zrobić zapasy. Wiadomka część do zamrażary a część upłynnić do #nalewka I teraz pytanie do Was Wrocławiu. Ma jakaś turskaweczka do polecenia dobre miejsce gdzie nabędę bardzo dobre nie pryskane truskawki. To co jest sprzedawana w wielu miejsach na halach i ulicach jest nie zawsze spoko i eko a zależy mi na takiej właśnie zdrowej truskawce. Chętnie bym nawet kupił bezpośrednio od kogoś z działki czy ze sprawdzonego żródła ? Btw. macie jakieś sprawdzone receptury na nalewkę z truskawki ? np. w tym roku chcę dodać mięty bo fajnie się te smaki łączą... Pozdrawiam truskawkowych świrów!

  • 8
biegłem do ogródka po pierwszą truskawke... ach te wspomnienia pierwszej truskawki z piachem takiej jeszcze zielonkowatej


@dambur: ja tak kiedys (mialem 6 lub 7 la) jadlem jeszcze zielone czarne porzeczki, a zeby ubrac to dokladnie w ramy czasowe:
Porzeczki zjadlem w jakies 1-2minuty, bylo tego doslownie kilka sztuk bo cholernie cierpkie i niedobre, no ale hurra sa juz porzeczki. Rzygalem bite 2 dni, rodzina myslala ze mnie wymioty przenicuja.
Najlepsze urodziny
@PawelW124: też mi się tak wydaje , chyba że trochę dodać lipowego ale to szkoda miodu i nalewki, za dużo "szlachetnych" rzeczy w jednym i można przedobrzyć, miód jak co do cytrynówki dodaję
btw. chyba dzisiaj popołudniu zrobię wyjazd poza miasto w poszukiwaniu truskawek z legitnego żródla ...